Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Doğan yeniden hastanede

11.05.2010 13:42
1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, Dr. Siyasi Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi.

Balyoz darbe planı iddiasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, Dr. Siyasi Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi.

Doğan'ın avukatı Celal Ülgen, müvekkilinin dün gece tansiyonunun yükseldiğini söyledi.

Çetin Doğan, tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi'nden Dr. Siyasi Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Doğan getirilişi sırasında yoğun güvenlik önlemi alındı.

Bu arada, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi önünde basın açıklaması yapan Doğan'ın avukatı Celal Ülgen, müvekkilinin dün gece tansiyonunun yükseldiğini söyledi. Ülgen, "Çetin Doğan paşa rahatsızlandı. Burada sizlere hitap ederken de yüksek tansiyonla cezaevine gitmişti. Bir kaç gün yüksek dozda ilaç alarak tansiyonu denge altında tutuldu. Fakat dün akşam aniden tansiyonu 25'e yükseldi. Bu nedenle bugün cezaevi infaz kurumu hastaneye sevk kararı aldı. Hastanede yatırılıp yatırılmayacağına bugün karar verilecek. Eğer Çetin paşaya bu koşullar sonucunda herhangi bir zarar gelirse hukuki süreçte sorumluların yakasını bırakmayacağımı, hesabı sonuna kadar soracağımı bilmelerini istiyorum. Çünkü insan özgürlüğü bu kadar hafife alınmaz." diye konuştu.

Avukat Celal Ülgen, Çetin Doğan'ın tahliyesi için ek dilekçe verdiğini ifade ederek, "Daha önce kısıtlılığın kaldırılmasını itiraz ederek sağlamıştık. Kısıtlılık kaldırılınca bize bilirkişi raporları verilmişti. Verilen tüm bilirkişi raporunu, Amerika Birleşik Devletleri'nde bilişim konusunda uzman iki şirkete gönderdik. Buralardan aldığımız raporu dilekçemize ekleyerek mahkemeye sunduk." dedi.

Bu haber toplam 960 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri