Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çetin Sümer'e 105 gün ceza

15.04.2010 22:16
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Diyarbakırspor Başkanı Çetin Sümer'e ve Beşiktaş Başkanı Demirören'e 'Centilmenliğe aykırı eylem ve söylemler'de bulundukları gerekçesiyle cezaya çarptırdı.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Çetin Sümer'e 105 gün hak mahrumiyeti ve 200 bin Lira para cezası verdi.

Ayrıca Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'e ve yönetim kurulu üyesi Erdoğan Toprak'a 15 gün, Basın Sözcüsü Mete Düren'e ise 21 gün hak mahrumiyeti cezası verildi.

Kurul, Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Çetün Sümer'e daha önce hak mahrumiyeti cezası olmasına rağmen stadyuma girmesinden dolayı takdiren 60, TFF'nin saygınlığını zedeleyen ve futbolun değerini düşüren sportmenliğe aykırı beyanlarda bulunmasından dolayı da 45 gün olmak üzere toplam 105 gün hak mahrumiyeti ve 200 bin Lira para cezası verdi.

PFDK, Beşiktaş-Trabzonspor maçının ardından yaptıkları açıklamalar nedeniyle Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'e ve yönetim kurulu üyesi Erdoğan Toprak'a 15 gün, Basın Sözcüsü Mete Düren'e ise 21 gün hak mahrumiyeti cezası verdi.

Kurulun verdiği diğer cezalar ise şöyle:

"21 gün hak mahrumiyeti: Ali Kemal Durgun (Sürmenespor kulüp görevlisi)
15 gün hak mahrumiyeti: Kerem Eymür (Giresunspor yöneticisi), Umut Ortakçı (İnegölspor yöneticisi)
5 maç: Erhan Kuşkapan (Keçiören Sportif)
4 maç: Burak Cengiz (İnegölspor)
3 maç: Ekrem Dil (Bayrampaşaspor)
2 maç: Caner Ağca (Mersin İdmanyurdu), Erkan Taşkıran (Bucaspor), Çetin Murat Bayraktar (Karsspor), Abdülhalim Duyan (Mardinspor antrenörü), Ali Kunter (Mardinspor), Mehmet Talaş (İnegölspor kaleci antrenörü), Necmi Serbest (Küçükköyspor)
1 maç: Levnt Eriş (Giresunspor teknik direktörü)
10 bin Lira: Çaykur Rizespor, Mersin İdmanyurdu
5 bin Lira: Trabzonspor, Kayserispor, Sivasspor, Kerem Eymür (Giresunspor yöneticisi), Umut Ortakçı (İnegölspor yöneticisi)
4 bin Lira: Maltepespor
3 bin Lira: İnegölspor
2 bin 800 Lira: İstanbulspor
2 bin 500 Lira: Boluspor, Bucaspor
2 bin 400 Lira: Gebzespor
2 bin Lira: Kırıkhanspor, Küçükköyspor, Belediye Bingölspor
Bin 600 Lira: Orhangazispor
Bin 500 Lira: Zeytinburnuspor, Mardinspor
Bin 400 Lira: Muğlaspor
Bin 200 Lira: Arsinspor, Şanlıurfa Belediyespor

Bu haber toplam 1032 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri