Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cevabı şok etti

13 Ekim 2008 / 10:26
Yardımcılarını görevden alarak Skibbe'yi istifaya zorlamayı planlayan G.Saray yönetimi, aldıkları cevap karşısında şok oldular. Şimdi B planı devreye sokuldu.
Galatasaray'ın hocası, Ümit Davala ve Boekamp'ı görevden alarak kendisini istifaya zorlayan yöneticileri, “Onlardan ben de memnun değildim” diyerek adeta şoke etti

Galatasaray'da Teknik Direktör Michael Skibbe'yi istifaya zorlama planı suya düştü. Yardımcıları Ümit Davala ve Edwin Boekamp'ı önceki gün sürpriz şekilde görevden alarak Skibbe'yi istifaya zorlamayı planlayan sarı-kırmızılı yöneticiler, Alman hocanın cevabı karşısında adeta şoke oldu.

Futbol şubesinden sorumlu idarecilerin gelişmelerle ilgili bilgi verdikleri Skibbe'nin, “Onlardan ben de memnun değildim” dediği öğrenildi. Genç teknik adamın, yönetimin tavrına inat olarak tazminatını kurtarmak için bu yolu izlediği vurgulandı.

Sarı-kırmızılılar, bu gelişme üzerine B planını devreye soktu. Yöneticilerin, yeni bir teknik adamla anlaşma sağlandığı anda, istifa etmemekte kararlı olan Michael Skibbe'nin işine son vermeyi düşündükleri ifade edildi. İdarecilerin, birlikte çalışmak istemediği yeni yardımcıları göreve getirerek Skibbe'yi istifaya zorlamanın hesaplarını yaptıkları da kaydedildi.

Akcan operasyonu gibiGalatasaray yönetiminin bu operasyonu geçen sezon görev yapan Feldkamp'ın istifa şeklini hatırlattı. Futbol komitesi ve Başkan Adnan Polat geçen sezon, alınan başarısız sonuçlar üzerine Kalli'yi istifaya zorlamak için önce yardımcısı Ahmet Akcan'ın görevine son vermiş, bunu kabul etmeyen Feldkamp da istifa etmişti.

Bu arada sarı-kırmızılı futbolcuların, Ümit Davala ve Boekamp'ın görevden alınmasına çok şaşırdıkları ifade edildi. Önceki gün yapılan antrenmanda birlikte çalıştıları ve öğlen sonra geç saatlere kadar sohbet ettikleri Davala ve Boekamp'ın işlerine son verilmesi karşısında şoke olan futbolcuların, Skibbe'ye de gidecek gözüyle bakmaya başladıkları bildirildi.
Kaynak:
Bu haber toplam 910 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri