Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cevabımız çok sert olacak!

04 Ekim 2008 / 14:17
TBMM Başkanı Köksal Toptan'dan sert sözler. Hain saldırı sonrası başsağlığı mesajında sert çıktı.
TBMM Başkanı Köksal Toptan, 15 askerin şehit olması nedeniyle yayınladığı başsağlığı mesajında, bu hain saldırılar asla amacına ulaşamayacağını belirterek, “Hak ettikleri cevabın en sert şekilde verileceğinden kuşkumuz yoktur”dedi.

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Hakkari Şemdinli'de teröristlerin Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü'ne düzenlediği silahlı saldırıda 15 askerin şehit olması nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'a başsağlığı mesajı gönderdi.

Toptan, mesajında şunları kaydetti: “Kanlı terör örgütünün Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü'ne yönelik düzenlediği hain saldırıda 1 astsubay, 6 uzman erbaş, 8 erbaş ve er olmak üzere 15 güvenlik görevlisinin şehit olmasından derin üzüntü duydum. Yüreğimizde büyük yaralar açan bu saldırılar, terörle mücadele konusundaki kararlılığımızı daha da arttırmaktadır. Devletimizin bölünmez bütünlüğüne yönelik yapılan bu hain saldırılar asla amacına ulaşamayacaktır. Hükümetimize ve kahraman ordumuza güvenimiz tamdır. Teröristlere hak ettikleri cevabın en sert şekilde verileceğinden kuşkumuz yoktur. Devletimizin ve milletimizin güvenliği, bağımsızlığı ve özgürlüğü uğruna şehit düşen kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet, şahsınızda ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve büyük Türk Milletine başsağlığı diliyorum. Yaralı askerlerimize de acil şifalar temenni ediyorum.”
Kaynak:
Bu haber toplam 802 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri