Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gençler İçin Yeni Bir Tuzak "Kilise Evler" 3

18.04.2009 20:07
Biz “Kilise Evler” adlı dizimizi yazmaya başladıktan sonra misyonerlikle ilgili olarak medyada ilginç haberler akmaya başladı. Ergenekon soruşturması kapsamında operasyon düzenlenen Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ve Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV) ile
Biz “Kilise Evler” adlı dizimizi yazmaya başladıktan sonra misyonerlikle ilgili olarak medyada ilginç haberler akmaya başladı. Ergenekon soruşturması kapsamında operasyon düzenlenen Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ve Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV) ile ilgili olarak bazı iddialarda bulunulmaya başlandı.

MİT’in ve Genelkurmay Başkanlığı Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın istihbarat raporlarında bu dernek ve vakıfla ilgili olarak misyonerlik yaptığı ileri sürüldü.

Söz konusu haberde; ÇYDD ve ÇEV misyonerlik faaliyetlerini organize eden Dünya Kiliseler Birliği’nin ülkemizdeki temsilcisi durumunda olan Amerikan Board şirketi tarafından destekleniyor ve mali yardımda bulunuyor. Hatta Üsküdar Gazetesi’nin sahibi Adnan Odabaş daha önce bu konuyla ilgili olarak iddialarda bulunmuştu.

Yazının devamı için tıklayınız
Kaynak:
Bu haber toplam 2022 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri