Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP, Baboğlu'nu Meclis'e taşıyor!

10 Ekim 2008 / 14:19
CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Hava Org. Baboğlu'nun hava kuvvetlerine ait alanlarda golf sahası yaptırdığına ilişkin iddiaları Meclis gündemine getirdi.
CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, şehit haberlerinin duyulduğu gün Antalya Serik'te golf oynayan Hava Kuvvetleri Komutanı Aydoğan Babaoğlu'nun hava kuvvetlerine ait alanlarda golf sahası yaptırdığına ilişkin iddiaları Meclis gündemine getirdi. Atilla Kart, önergesinde, "Bu tarz bir harcama, şehitlerimizin anısına da en hafif deyimiyle saygısızlık anlamına gelecektir" dedi.

Atilla Kart, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül tarafından cevaplandırılması istemiyle TBMM Başkanlığı'na verdiği yazılı soru önergesinde, terörle mücadelenin hayati önem kazandığı, kamu harcamalarının tam bir tasarruf ve disiplin içinde uygulanması zorunluluğunun her kurum için geçerli olduğu bir dönemde, Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde muhtelif alanlara 'golf sahası' yapımına yönelik çalışmaların sürdürüldüğüne dair bilgilerin basına ve kamuoyuna yansıdığını hatırlattı. Atilla Kart, "Önemle ifade ediyoruz ki, yukarda sözü edilen kritik bir dönemde ve sınırlı kişilere hizmet etmek amacıyla, bu tür ve özel' harcamaların yapılması hiçbir şekilde kabul edilemez. Bu tarz bir harcama, kabul edilmesi gerekir ki savurganlık anlamına geleceği gibi, şehitlerimizin anısına da en hafif deyimiyle saygısızlık anlamına gelecektir" dedi.

CHP'li Atilla Kart, önergesinde şu sorulara yer verdi: "Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde yapımı sürdürülen golf sahası çalışması söz konusu mudur? Böyle bir çalışma varsa, kaç yerde bu nitelikte çalışma yapılacaktır. Yapılacak harcamanın tutarı nedir? Konya 3. Ana Jet Üssü bünyesinde benzeri bir çalışma yapılmakta mıdır? Aynı zamanda bazı birimleri askeri havaalanı olarak hizmet veren ve keza sivil havaalanı ulaşımı alanında da yararlanılan böyle bir tesise, yukarıda ifade edilen nitelikte çalışmaların sürdürülmesinin gerekçesi nedir? Bu tarz bir harcama yapılması, keyfi ve sorumsuz bir davranışın dışında, aynı zamanda 'görev ve yetkinin kötüye kullanılması' anlamına gelmez mi? Bakanlık olarak bu konuda nasıl bir tavır içinde olacaksınız?"

Bu haber toplam 1072 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri