Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'den AK Parti'ye şaşırtan destek

16.01.2010 18:31
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, parti olarak Anayasa değişikliğine destek vermeyeceklerini söyledi.

Antalya Aydınlar Derneği tarafından düzenlenen sohbet toplantısına katılan Hüsnü Çöllü, Türkiye gündemini değerlendirdi. Hükümet tarafından gündeme getirilen anayasa değişikliğine parti olarak destek vermeyeceklerini açıklayan Çöllü, "İlk başta AK Parti tarafından sunulan sivil anayasa teklifine sıcak bakıyorduk. Ancak yeni oluşturulacak anayasanın içerisinde rahatsız edici maddeler var. Bundan dolayı bu değişikliğine destek vermekten vazgeçtik." dedi.

Ülke gündemindeki konulara da değinen Çöllü, iddia edilen Ergenekon operasyonlarıyla vatandaşların ve aydın insanların sindirilmeye çalışıldığını savundu. Irak'ın kuzeyindeki Mahmur Kampı'ndan Türkiye'ye dönen PKK üyeleri için kurulan çadır mahkemelerini eleştiren Çöllü, "Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınarak Silivri Cezaevi'ne konulanlar suçlarının ne olduğu belli olmadan içeride yatıyorlar. PKK üyeleri için çadır mahkeme kuruluyor ancak ülkenin aydın insanları için bir şey yapılmıyor." diye konuştu.

Hükümeti demokratik açılım hakkında bilgi vermemekle suçlayan Çöllü, süreç içerisinde şehit sayısının arttığını savundu. AK Parti Hükümeti döneminde işsizliğin tırmanış gösterdiğini belirten Çöllü, dünyada en fazla işsizin Türkiye'de olduğunu kaydetti.

Son günlerde sıkça gündeme gelen erken seçim hakkında da konuşan Çöllü, 2010 sonbaharında seçim olmasını beklediklerini ifade etti. Normal seçim tarihinin 22 Temmuz 2011 olduğunu hatırlatan Çöllü, AK Parti'nin kan kaybettiğini gerekçe göstererek bu tarihten önce seçim olabileceğini kaydetti. Çöllü, konuşmasının ardında dernek üyelerinin sorularını da cevapladı.

 
Bu haber toplam 1216 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri