Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aday Öldü İşler Karıştı

31.03.2009 00:07
Seçimden hemen önce hayatını kaybeden AK Parti adayı 1. seçildi, il seçim kurulu başkanlık koltuğunu 2. çıkan CHP'li adaya verdi.
Yerel seçimler öncesi beyin kanaması sonucu ölen Antalya'nın Oymapınar Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan adayı Mehmet Bozkurt'un seçimlerden galip çıkmasına rağmen başkanlığın, seçimde ikinci olan CHP adayı Tevfik Güven'e verileceğinin açıklanmasına Oymapınar halkı tepki gösterdi.

Hayatını kaybeden AK Parti Oymapınar Belediye Başkan adayı Bozkurt'un yerine, ikinci sıradaki adayın başkanlık görevine getirilebileceği haberleri üzerine Bozkurt'un meclis üyeleri ve Oymapınar halkı, İlçe Seçim Kurulu'na itirazda bulunacaklarını söyledi.

Dün belde teşkilatı önünde toplanan Oymapınarlılar, seçimleri kazanan Bozkurt'un ekibine, onun kadar güvendiklerini ve belediye başkanının onların içerisinden çıkmasını istediklerini belirterek, "Seçimler öncesinde Bakan geldi buraya, bize 'Seçiminizi yapın yaptıktan sonra tekrar konuşuruz' dedi.

Biz de AK Parti'li olduğumuz için bu durum için partiye gitmedik, gitmeyiz de. Biz hakkımızı aramak için gerekirse yürüyüş yapacağız. Buradan Manavgat AK Parti İlçe Teşkilatı'na kadar yürüyeceğiz. Gerekirse hakkımızı almak için Ankara'ya da gideriz. Bizim isteğimiz hakkımızı AK Parti'nin araması. Bugün sayın başkanımız aramızda yok ama onun kurmuş olduğu ekip burada, onun yolundan düzenli bir şekilde yürüyeceklerine inandığımız için biz onların arasından belediye başkanı çıkartılmasını istiyoruz. Mehmet Bozkurt sayesinde beldemiz köy görümünden kurtulup şehirleşmeye başladı. Biz onun ekibine de güveniyoruz. Biz eğer Tevfik Güven'i isteseydik onu seçerdik. Biz onu istemiyoruz, hakkımızı istiyoruz. Biz buruk bir sevinç yaşadık dün sandıktan çıktı Mehmet Bozkurt, madem demokrasi işlemeyecekti neden bir hafta önce seçimi bitirmediler. Biz gölgeli bir seçim olsun istemiyoruz. Ellerimizle verdiğimiz ak sütümüz gibi helal olan oyumuzun karşılığının isteğimiz şekilde alaka istiyoruz ve AK Parti Teşkilatı'nın arkamızda durmalarını istiyoruz. Bizim hakkımızı yasal çerçeveler içerisinde sürdürmelerini bekliyoruz" dedi.

Mehmet Bozkurt'un annesi Zeynep Bozkurt ise, oğlunun Oymapınar'a birçok hizmet kazandırdığını, evlatlarının hiç birine haram lokma yedirmediğini belirterek, oğlunun ekibinden birine görev verilmesi gerektiğini ifade etti. Daha önceki dönemde Mehmet Bozkurt'un belediye meclis üyesi kadrosunda yer alan Fikret Çelik ise, "Son 21 gün içerisinde belediye başkan adayları ölse de, istifa etse de aynı başkan adayıyla seçime girmek zorundaymışız. Neden seçim yapıyoruz, neden masraf ediyoruz. O zaman son 10 gün kala rakiplerine herhangi bir şekilde suikast yaptıran belediye başkanı olsun. Böyle bir adalet var mı?" şeklinde konuştu.
Bu haber toplam 1108 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri