Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP ve BDP'nin Anayasa Kararı

22.03.2010 12:07
Cumhuriyet Halk Partisi ve BDP'li siyasetçilerin anayasa tavrı belli oldu.

  Okay, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve AK Parti Grup Başkan Vekili Bekir Bozdağ ile görüştükten sonra basın mensuplarına açıklama yaptı. Okay, partilerinin baştaki görüşünü koruduğunu belirterek, sadece Anayasa'nın 15. maddesini tek gelmesi durumunda destekleyeceklerini ifade etti. Okay, taslağın AK Parti Genel Merkezi ve Başbakanlık'ta hazırlandığını kendilerinin bu işte olmadığını kaydetti.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal ise, "TBMM'de ele alınacak olan anayasa değişikliği teklifi bir AKP projesidir. Bu değişiklik girişimi, AKP'nin korkularının anayasa değişikliğine yansımış halidir." dedi.

BDP'DEN DEĞİŞİKLİĞE DESTEK SİNYALİ

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve AK Parti Grup Başkan Vekili Bekir Bozdağ'dan oluşan heyet, Barış ve Demokrasi Partisi (BDP)'ne gelişinde BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş tarafından karşılandı.

Görüşme sonrası açıklama yapan BDP yönetimi, Anayasa değişikliğine destek sinyali verdi. BDP'den "Yapıcı muhalefetin parçası olacağız" açıklaması geldi.

 


 

 


  

Bu haber toplam 1054 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri