Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP anket yaptırıyor

16 Ocak 2009 / 11:38
CHP İstanbul İl Örgütü, başkan adaylarını belirlemek için sahaya indi.
Anketörler, ilçe belediye başkan adaylarını soruyor, tanınma oranlarını tespit etmeye çalışıyor.

29 Mart seçimlerine çok az bir süre kaldı. Tüm partiler adaylarını belirlemeye başladı. CHP de özellikle birden çok belediye başkan adayı olan ilçelerde "sağlıklı karar verebilmek" için anket yaptırma kararı aldı.

www.gercekgundem.com sitesinin verdiği bilgiye göre, geride bıraktığımız pazartesi günü başlanan anket çalışmasının ODAK adlı firmaya yaptırıldığı öğrenildi. Öte yandan, CHP'nin "çapraz sorgulama" amacıyla ikinci bir anket şirketiyle de anlaştığı ifade edildi. Adayların "tanınırlık" ve "bilinirlik" düzeyini ölçmeyi amaçlayan her iki anketin de pazartesi günü CHP İstanbul İl Yönetimi'ne teslim edileceği belirtildi.

CHP'den sızan bilgilere göre, anketlerde aday adaylarının tanınırlığı, bilinirliği ve "oy verilip verilmeyeceği" soruluyor. İsmi sorulan kişi tanındığı halde "Oy vermem" sonucu çıkarsa, partinin adaylığı gözden geçireceği belirtiliyor.

BAYKAL VE TEKİN'İN TOPLANTISI

Öte yandan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın da İstanbul'da süren anketlere ilişkin bilgi aldığı öğrenildi. Dün Esnaflar Odası Başkanı Suat Yalkın'ın cenazesi için İstanbul'a gelen Baykal, törenin ardından CHP İstanbul İl Örgütü'nü ziyaret etti.

Medya ordusunun izlediği Baykal'ı gazeteciler burada saatlerce bekledi. Bu sırada, gazetecilerin beklediği Baykal'ın, İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin'le "başbaşa" bir toplantı yaptığı bilgisi sızdı. Gazeteciler bunun üzerine haber merkezlerine "İstanbul adayları belirleniyor. Baykal'la Tekin toplantı yapıyor" bilgisini geçti. Ancak yaklaşık 2.5 saat süren toplantı sonrası herhangi bir açıklama olmadı. Tekin gazetecilerin sorusu üzerine "Rutin çalışma toplantısı yaptık" dedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1468 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri