Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP Anketi CHP'yi Şok Etti

01 Temmuz 2008 / 11:34
AK Parti’nin kapatma davasını sitesinde Atatürk’ün adını da kullanarak anket konusu yapan CHP şokta...
Birbirinden netameli skandallarla peşpeşe sarsılan CHP, şimdi de “anket hezimeti” yaşıyor. Bir başka siyasî partinin ortadan kaldırılmasını oylama konusu yapmak gibi utanç verici bir icraatı bir süredir web sitesinde sergileyen CHP, ağzının payını aldı.

ATATÜRK ADINI DA KULLANIYORLAR

Kendi sitelerinde, “CHP zihniyeti”ne uygun olan bazı sitelere link veren CHP yöneticileri, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Turkish Forum’un yanı sıra www.ataturk.com isimli bir sitenin de sayfalarında reklamını yaparak, yönlendirmede bulundular. Sözkonusu sitede ise bir süredir ziyaretçiler, “Adalet ve Kalkınma Partisi, laiklik ilkesine aykırı davranışları nedeniyle kapatılmalı mıdır?” sorusu yöneltiliyor.

19596 KİŞİDEN 17212’Sİ “HAYIR” DEDİ

Ancak, www.ataturk.com sitesi yöneticileri ile bu siteye link veren CHP genel merkez yetkilileri, günler geçtikçe anketin sonuçları karşısında büyük bir hayal kırıklığına uğradılar. Çünkü, sitedeki ankete 1 Temmuz 2008 tarihi itibarıyla katılan 19 bin 596 kişinin yüzde 87’sini oluşturan 17 bin 212 kişi AK Parti’nin kapatılmaması yönünde oy kullandı. Ankette, bin 532 kişi de (yüzde 7,8) “yorumsuz” seçeneğini işaretledi. CHP’nin sitesinde AK Parti’nin kapatılmasını isteyenlerin oranı ise sadece yüzde 4,3’le (852 kişi) sınırlı kaldı.
Bu haber toplam 872 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri