Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'nin 32 yıl sonra kazandığı il

30.03.2009 06:05
Aydın’da kesin olmayan sonuçlara göre belediye başkanlığı seçimi CHP adayı Özlem Çerçioğlu kazandı.
32 yıl aradan sonra Aydın’da belediye başkanlık seçimini kazanan CHP’li vatandaşlar seçim sonuçlarının televizyonlarda açıklanmasının ardından parti binasına akın etti.

Geç saatlerde parti binasına gelen Aydın’ın yeni Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, kendisine güvenip belediye başkanlığına getiren vatandaşlara teşekkür etti.

PARTİ BİNASINDAN KAÇIRILDI

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından binlerce partili, CHP Aydın il binasının önünde toplanarak, Aydın’ın yeni Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu lehine tezahüratlarda bulundular. Aydın’da resmi olmayan sonucun açıklanmasının ardından parti binasına gelen Özlem Çerçioğlu’nu yüzlerce vatandaş karşıladı. Vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle zor anlar yaşayan Özlem Çerçioğlu’nu bir grup gönüllü partili vatandaşlardan kaçırmak suretiyle parti binasına çıkarabildi. Parti binasının balkonundan vatandaşları selamlayan Özlem Çerçioğlu daha sonra vatandaşlara seslenmek üzere parti binasından Atatürk Meydanı’na kadar yürüyerek gitti. Yolda vatandaşları selamlayan Çerçioğlu, Atatürk Meydanı’nda yaptığı konuşmasında öncelikle vatandaşları sevinçlerini abartıya dönüştürüp taşkınlık çıkarmaması konusunda uyardı. Daha sonra vatandaşların tezahüratları arasında konuşmasını sürdüren Özlem Çerçioğlu, “Vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Omuzlarıma çok büyük bir yükün yüklendiğinin farkındayım. Bana oy vermiş yada vermemiş herkesin belediye başkanı olmasını bileceğim. Bana güvenip, bu görevi layık gören halkımıza teşekkür ediyorum” dedi.

KONVOY OLUŞTURULDU
Atatürk Meydanı’ndaki konuşmanın ardından partililer Menderes Bulvarı’nda konvoy yaparak sevinç gösterisinde bulundular. Atatürk Meydan’ında ve Adnan Menderes Bulvarı üzerinde yoğun güvenlik önlemi alan polis ekipleri sevinç gösterileri sırasında arabalarda tehlike oluşturan vatandaşları uyararak üzücü olayların yaşanmasına önlemeye çalıştı.
Bu haber toplam 5416 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri