Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şapkalı Başkan 'EVET' dedi istifa etti

13.08.2010 13:58
CHP'li Konakkale Beldesi Belediye Başkanı Mehmet Çöğür istifa etti

12 Eylül'de yapılacak anayasa değişikliği oylamasında "evet" oyu kullanacağını açıklayan Konya'nın Doğanhisar ilçesi Konakkale Beldesi Belediye Başkanı Mehmet Çöğür, CHP'den istifa etti.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 9 Ağustos'ta Konya'nın Beyşehir ilçesinde düzenlediği açık hava mitingi öncesi basına yaptığı açıklamada, 12 Eylül'de yapılacak anayasa değişikliği oylamasında "evet" oyu kullanacağını açıklayan Konya'nın Doğanhisar ilçesi Konakkale Beldesi Belediye Başkanı Mehmet Çöğür, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Ortak karar
Çöğür, yaptığı açıklamada, CHP'li 4'ü asil toplam 8 meclis üyesi ile birlikte mensup oldukları CHP'den istifa ettiklerini, istifa dilekçelerini CHP Konya İl ve Doğanhisar İlçe Başkanlıklarının yanı sıra, Doğanhisar Kaymakamlığına sunduklarını bildirdi. Çöğür, istifalarla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, şu değerlendirmelere yer verdi:

"9 Ağustos 2010 tarihinde, 12 Eylül'de yapılacak referandumda 'evet' oyu kullanacağımı tüm kamuoyu ile paylaşmıştım. Bu karar, şahsımı Konakkale Belde Belediye Başkanı seçen hemşehrilerimin de, CHP'li meclis üyelerinin de ortak kararıdır. Açıklamamda belirttiğim üzere, ülkemizin menfaatini 'evet'te gördüğüm için bu kararı aldım. 29 Mart 2009 yerel seçimlerinden bugüne kadar ayrıca kasabamıza hiçbir zaman CHP'li bir milletvekili gelip ziyarette bulunmamıştır. Sadece seçimlerde hatırlanan, bilindik, bıkıldık bu tür siyaset yapanlara kapımız her zaman kapalıdır. Şahsım ve 8 tane meclis üyesi mensup bulunduğumuz CHP'den istifa ettik. Tüm kamuoyu ile bu kararı paylaşırız."

CHP'den istifa ettiği açıklanan meclis üyelerinin isimleri şunlar:
"Asil: Aziz Ünal, Kenan Özyay, Mustafa Ali Atlı, Süleyman Sığın, Yedek: Ahmet Dinç, Mevlüt Caner, Sadullah Yıldız, Ümit Babaoğlu."(

Bu haber toplam 1326 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri