Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP başörtüsü şartlarını açıkladı

28.09.2010 18:14
Başörtüsü sorununu çözme sinyalleri veren ana muhalefet partisinin şartları netleşmeye başladı...

Seçim meydanlarında başörtü sorununu çözeceğini vaat eden CHP  iktidardan gelen teklife iki şartla karşılık verdi: Barajın düşürülmesi ve dokunulmazlıkların kaldırılması...

CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, başörtüsüyle ilgili düzenlemeyi, dokunulmazlıkların kaldırılması ve seçim barajının indirilmesi şartıyla destekleyebileceklerini söyledi.

TBMM'de basın mensuplarına konuşan CHPGrup Başkanvekili Kemal Anadol,Başbakan Erdoğan ile Kılıçdaroğlu arasında gerçekleşen başörtüsü görüşmesini değerlendirdi. CHP'li Anadol, başörtüsü ile ilgili iktidar kanadından gelen teklife sıcak baktıklarını ancak bu konunu tek başına ele almayacaklarını ifade eti.

"AK Parti'nin dokunulmazlıklar konusundaki ne düşüneceklerini merak ediyorum." diyen Anadol, "Türban sorunu, dokunulmazlıkların kaldırılması ve seçim barajının indirilmesine ilişkin toptan bir teklif getirsinler görüşürüz. Onlar iktidar, biz muhalefetiz." diye konuştu.

Anadol, "Sadece başörtüsü değişikliği gelirse desteler misiniz?" sorusuna "Hayır, perakende getirmesinler, gelirse yani maddeler tek tek gelirse olmaz. Hepsini getirsinler görüşelim." cevabını verdi.

Bu haber toplam 1276 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri