Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li milletvekili CHP'yi eleştirdi

22.11.2009 01:10
Onur Öymen'in Meclis'te CHP adına yaptığı konuşmada Dersim'e ilişkin sözleri, CHP sıralarında bir CHP Milletvekilini de fena halde rahatssız etti. Öymen, Dersim konusuna gelince, O, salonu terk etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen'in 'Dersim Katliamını' haklı gören yöndeki açıklaması son günlerde siyasetin birincil konusu haline geldi.

Öymen'e ve partisi CHP'ye Kürtler ve Aleviler başta olmak üzere pek çok çevreden tepki gedli.

Hatta istifasının isteyen partilişer dahi oldu, (CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, CHP Grup Başkanvekili Kemel Kılıçdaroğlu..)

 

Genel Başkan Deniz Baykal ise, partisinin zarar gördüğü 'Dersim' konusunda daha fazla kayıp vermemek için 'Dersim Defteri'ni kapattıklarını' açıklamıştı. Ancak parti içinden sesler gelmeye devam ediyor.

 

 

Yakın zamana kadar CHP'nin en etkili isimleriden biri olan CHP Ankara Milletvekili Eşref Erdem CHP içindeki muhalefetini sürdürdüğünü söyledi. CHP içinde yıllardan beri siyaset yapan Erdem Konya Cihanbeyli Kürtlerinden.

TV8'de yayımlanan ve Gazeteciler Devrim Sevimay ile Faruk Bildirici'nin sunduğu Nerede Kalmıştı programına katılan Eşref Erdem, Onur Öymen'in Dersim konusundaki açıklamalarından rahatsız olduğunu belirterek o an salonu terk ettiğini açıkladı.

 

Öymen'in söz konusu açıklamayı parti adına yaptığına vurgu yapan Erdem, CHP'de ciddi bir değişim gerektiğine işaret etti.

 

CHP'nin darbelere darbe girişlimlerina karşı kararlı bir tutum içinde olmadığını akataran Erdem, bu tutumun değişmemesi durumunda 2011 seçimlerinin CHP açısından büyük bir kan kaybına sahne olabieceğine işaret etti.

Cafesiyaset

 
Bu haber toplam 1332 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri