Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Çok büyük yanlışlıklar yapılıyor"

06.05.2009 20:58
CHP lideri Deniz Baykal Edirne'de konuştu
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Türkiye'de bir değişime ve dönüşüme ihtiyaç olduğunu söyledi.

Deniz Baykal, partisinin genel başkan yardımcısı Yılmaz Ateş, İstanbul Milletvekili Mustafa Özyürek ve beraberindeki heyetle geldiği Edirne'de, 4. kez belediye başkanlığına seçilen Hamdi Sedefçi'yi ziyaret ederek kutladı.

Daha sonra Edirne Belediyesi'nce Saraçlar Caddesi'nde düzenlenen Hıdrellez Şenliği'nin açılışına katılan Baykal, burada vatandaşların sevgi gösterisiyle karşılaştı.

Açılışın ardından vatandaşlara seslenen Baykal, Edirne halkının bu seçimdeki tercihinin kendilerini şaşırtmadığını söyledi.

Edirne halkının zaten yolunu çok önceden çizdiğini ve kararını verdiğini ifade eden Baykal, şöyle devam etti:

''Bu seçimde bir kez daha o anlayışını, o tercihini güçlü bir şekilde ortaya koyması, belediye başkanlıklarını, belediye meclisi ile il genel meclis üyeliklerini olağanüstü yüksek bir oy oranıyla CHP'yi desteklemiş olmasının bizim gözümüzde çok büyük önemi ve anlamı vardır. Bunun farkındayız, bununla iftihar ediyoruz. Edirne halkının güvenine takdir olmak göğsümüzü kabartıyor, bizi onurlandırıyor. Edirneliler'e hizmet etmekten, onu temsil etmekten, en büyük şerefi, en büyük mutluluğu duyduğumuzu bilmenizi istiyoruz. Sizlere hizmet etmek bizler için çok büyük gururdur.''

Edirneliler'in yerel seçimdeki kararının bir dönemin başlangıcı olduğunu vurgulayan Baykal, şunları kaydetti:

''Oyları Edirne'de verdiniz ama o oyların sonuçları sadece Edirne ile sınırlı kalmayacak. O oyların sonucun Edirne'nin çok ötesine taşacaktır, Ankara'ya, Türkiye'ye varacaktır ve de varmıştır da. Edirne'de siz Hamdi Sedefçi'yi 4. kez belediye başkanı seçtiniz, önceki gün hükümetin yarısı gitti, inşallah önümüzdeki genel seçimlerde Edirneliler'in desteğiyle bu defa hükümetin tümü gidecek. Siz düğmeye buradan bastınız, ses Ankara'dan geldi. Türkiye'nin bir değişime ve dönüşüme ihtiyacı var. Bu böyle gitmez, gitmemeli, olamaz. Çok büyük yanlışlıklar, haksızlıklar yapılıyor.''
Bu haber toplam 1006 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri