Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Platonik aşk yaşıyorlar

23.11.2010 13:04
CHP ile BDP'nin seçim ittifakı yapacağı iddiaları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da gündemindeydi.

Başbakan Erdoğan partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. CHP ile BDP'nin seçim ittifakı yapacağı iddiaları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da gündemindeydi.

Erdoğan, " BDP ve CHP nin platonik aşkı referandum oylamasında ortaya çıkmıştır. Seçim öncesinde birdenbire külleniveren bu aşkın, CHP’yi de BDP’yi de hangi hülyalara sevk edeceğini göreceğiz. Merak ediyorum. BDP mi statükoculuktan medet umuyor? CHP mi etnik milliyetçilikten medet umuyor?" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın yaptığı açıklamalar şöyle:

Biz hayatta 3 kişinin elini öperiz bunlar anne baba ve öğretmenlerdir. Bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyorum.Dün FATİH projesi ile okullarımıza bilgisayar, projeksiyon cihazları ve internet bağlantısı kazandırma çalışmalarımızı başlattık. Yeni teknolojik tahta ile kara tahta dönemine veda ediyoruz. Biz göz boyama peşlinde değiliz. Ömrü kara tahta ile geçirenler var ki bunlar AK Parti iktidarına laf atmaya devam ediyor ama milletimiz bunlara gereken cevabı veriyor.

HAYALLERİ VARSA ONU ANLATISINLAR


Bizim eğitim seviyesinde ulaştığımız yerlere muhalefet hayallerinde bile ulaşamaz. Bizde muhalefet açık arama ve yaptığımız işleri engellemeyi siyasi anlayış olarak benimsiyor. Bize sataşacağınıza rakamlara bakın. Öğrencilerin derslere gittiği zamanlara bir bakın birde şimdiki zaman. Bizim zamanımızda 70 kişi ile ders yapılırken şimdi bu sayı 30 oldu. MEB’den 300 dersliği istedik. Artık önümüzdeki hedef okul öncesi eğitimi geliştirmek. 3 yıllık plan içerisinde yoğunlaşarak bu işin üstesinden geleceğiz. Öğretmen maaşları biz göreve geldiğimizde 635 lira iken şimdi 1809 lira oldu. Verdiğimiz zamları enflasyon üstünde veriyoruz. Biz işçi ve memurlarımızı ezdirtmedik ve ezdirtmiyoruz. Bize laf söyleyen muhalefet yaptıkları projeleri anlatsınlar hatta hayalleri varsa onu anlatsınlar.

CHP İLE BDP PLATONİK AŞK YAŞIYOR"

CHP’nin eğitim konusu hep kılık kıyafet ve yasaklar olmuştur. CHP’nin eğitim politikası ikna odalarıdır. İkna odalarını bu ülkenin evlatları görmüştür. Şimdi biz yapmadık diyorlar ama evlatlarımız yargıya giderek haklarını arıyorlar. CHP önce kendi geçmişi ve bugünüyle yüzleşmeli. CHP’nin Kürt meselesine nasıl baktığını iyi biliyoruz. Öte yandan BDP’nin tutumunu da çok iyi biliyoruz. Biri statükonun en büyük savunucu, diğeri statükodan en çok dert yanan partilerden biri. Bu iki ucun aslında platonik bir aşk yaşadıkları bayram ziyaretlerinde ortaya çıkmıştır. Bu iki partinin nasıl bir işbirliğine gireceğini halkımız çok merak ediyor. Bu ittifakın ilk adımları seçim zamanında yapılmıştı. Seçim öncesi bu aşkın iki partiyi hangi rüyalara götüreceğini hep birlikte göreceğiz. Barajı geçmek için yer yol mubahtır anlayışı yanlıştır. Acaba CHP, BDP’nin Paris’te yapmış olduğu enternasyonel çalışmalar hakkında ne düşünüyor. AK Parti Diyarbakır’a gidip farklı İzmir’e gidince farklı konuşmuyor. AK Parti seçim öncesi farklı sandıklar açıldığında farklı konuşmuyor.

YATSIYA VARMADAN FOYOLARI ORTAYA ÇIKACAKTIR

Asıl olan şekil değil ruhtur. Taklit her zaman asıl olanı yaşatır. Asıl olan millete gönül açmaktır. Halkçı olmakla popilist olmak farklı şeylerdir. Halkın sorunlarına çözüm olamazsınız Halkçı olamazsınız. Biz bütün milletimizi güç birliğine davet ettik. Biz milletimizle çıkar birliği değil gönül birliği yaptık. Milletimiz bize yetki verdiğinde gerekeni yaptık. Bize verilen emanetin karşılığını verdik. Daha çok hizmet için milletin huzuruna çıkıyoruz. Milletimizden yeniden yetki isteyeceğiz. Rehberimiz tevazu olacaktır. Elitist anlayışlardan sıyrılamayarak popolist davranışlarda bulunan ve taklitçi anlayış yatsıya varmadan foyaları ortaya çıkacaktır.  Biz Gazze’ye yardıma giderken muhalefet bizi başka ülkelerde şikayet ediyor. Lizbon’da düzenlenen kalkan projesi medya tarafından yanlış lanse ediliyor. Bu ülkenin onuru iktidarımıza kadar çok lekelenmiştir. Lizbon’da düzenlenen zirveye Türkiye damgasını vurmuş ve ağırlığını koymuştur. NATO bir saldırı değil savunma sistemidir. NATO’nu füze kalkanını kurma amacı müttefik ülkelerin savunmasının sağlanmasıdır.

MİLLETİMİZİN İÇİNE SİNMEYEN HİÇBİR KARARA EVET DEMEYİZ

Zirvede hiçbir ülkenin tehdit kaynağı olarak görülmemesi kararı alınmıştır. Bazı yazarların İran’ı tehdit altında görmesi yanlıştır. Kalkıpta kediye kedi deriz anlayışı anlamsızdır. Bizde kediye kedi deriz. Füze savunma sistemi yeni bir konu değildir. İran bize teşekkür ederken buradakiler neden böyle bir tavır alıyor anlamış değilim. Türkiye kesinlikle bir cephe ve kanat ülkesi değildir. Komşularımız bizimle ilgili bir sıkıntıları yoktur Bizim amacımız düşman üretmek değil dost kazanmaktır. Bazı siyasetçiler kraldan çok kralcılık yapıyor. Taviz vermeden yolumuza devam ediyoruz. Komşularımıza sırtımızı döndü diyenler kara propaganda yapıyor. Biz ne Doğu’ya nede Batı’ya sırtımızı döneriz. NATO’nun bütün kararları oy birliği ile alınır. Milletimizin içine sinmeyen hiçbir karara da evet demeyiz. G-20 zirvesinde finansal sorunları görüştük. Tüm refah tüm dünyaya adil şekilde dağılmalıdır.

Bu haber toplam 942 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri