Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'de skandal dialog

12.08.2010 00:OO
Best FM'de Hadi Özışık ile Konuşan Türkiye programına katılan CHP'li vekil telefonu açık bırakınca skandal diyaloglar duyuldu.

CHP'li vekil Best FM'de Hadi Özışık ile Konuşan Türkiye programına katıldı. Programdan sonra telefonunu açık bırakınca skandal diyaloglar ortaya saçıldı.

Özellikle bir söz var ki referandum için karış karış Türkiye'yi dolaşan Kemal Kılıçdaroğlu'nu çok kızdıracak. Zira o gezerken vekillere kumar masasında dalgalarını geçiyorlar.

CHP'de yaşanan yeni bir "telefon kapatamama" rezaleti, bir başka skandalı da beraberinde getirdi. Yakın geçmişte CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın Vakit Gazetesi Muhabiri ile konuştuktan sonra telefonundaki "NO" tuşuna basmayı unutması ve ardından söylediği sözlerle patlak veren krizin bir benzeri ise önceki gün yaşandı.

Best FM'de yayınlanan Konuşan Türkiye Programı'nın sunucusu Hadi Özışık, CHP'li bir milletvekilini programına konuk etmek için aradı. Konuşmadan sonra telefonu kapatmayı unutan milletvekilinin sözleri, telefonun diğer ucundaki Hadi Özışık'ı adeta şok etti.

"Tamam Hadi bey.. Görüşmek üzere" sözlerinden hemen sonra telefonu masaya bırakan milletvekili yanındaki kişilere, "Kim oynuyor, sıra kimde" diyerek bir kumar masasında olduklarının ilk sinyalini vermiş oldu..

Bundan sonraki diyaloglar ise şöyle gelişti:

- Kim oynuyor beyler sıra kimde..

- Bir dakika bu telefona cevap vermem gerekiyor..

- Sen telefona bakarken ben kağıtları sayayım..

- Hayır, güvenmiyorum size.. Ben sayarım..

- Allah senin cezanı versin.. Ver de zaman kaybetmeyelim..

Telefon konuşmasından sonra...

-Benim el tamam. Alayım....

-Bakayım.. İyi bakın ben buna güvenmiyorum..

-Allah cezanı versin senin..

-Koyun 500'ü ortaya, el tamam..

Kahkahalar..

Kumar masasında Kemal Kılıçdaroğlu'nun adı ise şu alaycı ifade ile geçiyor..

"Kılıçdaroğlu garibim Konya'da 40 derece sıcağın altında ter dökerken sen burada para kazanırken terliyorsun Allah'a revamı.."

Kahkahalar..

ÖZIŞIK YAŞADIKLARINI ŞÖYLE ANLATTI

Hadi Özışık bu durumu Best FM’de hazırlayıp sunduğu 'Konuşan Türkiye' programında dile getirdi.

Sabah gazetesi Ankara temsilcisi Okan Müderrisoğlu ile Ankara gündemine değerlendiren Özışık sohbet sırasında yaşadığı olayı şöyle anlattı:

“Sayın Baykal genel başkan iyi niyetli bir şeyler yapıyor derken haklı görünüyor. Ben de ilginç bir olay yaşadım. Tıpkı Önder Sav vakası gibi. CHP’li bir milletvekili ile konuştum. Konuşma bittikten sonra telefonu kapatacağım ama arkadan sesler gelmeye başladı. Milletvekili telefonu kapatmadan kenara koymuş kendi aralarında konuşuyorlardı. CHP’li bir milletvekili yanında bir bayan ve başka isimlerinde bulunduğu bir masada kumar oynuyordu. Para sözleri geçiyordu. Üstelik kendi aralarında da genel başkan gezerken biz burada kumar oynuyoruz” diye konuşuyorlardı.”

Özışık’ın istemeden tanık olduğu bu olay Müderrisoğlu’nun da ilgisini çekti. Müderissioğlu “Araştırılmaya değer bir konu” yorumunda bulundu.

GAZETECİLER.COM

Bu haber toplam 2036 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri