Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP Başörtüsünü Bahane Etti

11.09.2009 14:08
Kanayan yara haline gelen Başörtüsü yine CHP sayesinde Beykoz Belediye Meclisinde gerginliğe sebep oldu

29 Mart 2009 mahalli genel Seçimleri’nde AK Parti’den Belediye Meclis üyesi seçilen Neslihan Aydos’un başörtüsü meclis çalışmalarını kilitledi.

 
 

Ağustos ayında meclisin girdiği 1 aylık tatilin ardından ilk meclis toplantısına türbanlı gelerek büyük bir şaşkınlığa yol açan Aydos’un istifa etmesi beklenirken Aydos bugün yapılan oturumda Meclis Kürsüsü’nde oturdu. Aydos’un bu tutumu CHP’li meclis üyelerinin meclisi terk etmesiyle sonuçlanırken, meclis çalışmaları adeta kilitlendi.

 

CHP’li Meclis Üyeleri İlçe Başkanı Ayten Kayalıoğlu başkanlığında grup odasına çekilerek durum değerlendirmesi yaparken, AK Partili Meclis Üyelerinin de konuyla ilgili sıkıntılı olduğu gözlendi.

 
 

Meclis oturumu başlamadan önce kardeş şehir Mulheim’a yapılan kültür ziyaretiyle ilgili hazırlanan slayt gösterisini Meclis Üyesi Fatih Yılmaz sundu. Daha sonra gündeme geçilmeden önce söz alan CHP Grup Başkan Vekili Naci Candaş Neslihan Aydos ile ilgili önerge verdi. CHP Grubu’nun imzalarının yer aldığı önergede Anayasa Mahkemesi, Yasalar ve AİHM kararlarıyla kesinleşen kamusal alanda dini sembollerin kullanılamayacağı kararını hatırlatılarak Aydos’un kıyafetini düzeltmesi veya salondan çıkması istendi. Aydos’un bu çağrıya cevap vermemesi üzerine CHP Grubu toplu olarak salonu terk etti.

 
 

CHP Grubu’nun Beykoz Kaymakamlığı’na konuyla ilgili yaptığı başvurunun İstanbul Valiliği’nde incelendiğini belirten CHP İlçe Başkanı Ayten Kayalıoğlu, Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmaya hazırlandıklarını kaydetti. Meclis çalışmalarının bu şekilde kilitlenmesinin oldukça sorunlu bir bölge olan Beykoz için büyük bir kayıp olduğunu da sözlerine ekleyen Kayalıoğlu sorunun çözümünün Neslihan Aydos’un elinde olduğunu belirtti.

 

dostbeykoz.com

Bu haber toplam 4412 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri