Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'linin 'Evet'i Kılıçdaroğlu'nu kızdırdı

25.07.2010 08:06
CHP Bingöl Yedisu Belediye Başkanı Mehmet Şerif Memioğlu'nun Başbakan Erdoğan'ı referandamla ilgili ilk mitinginde başında 'Evet' yazılı şapka ile dinlemesi CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun tepkisini çekti.

CHP Bingöl Yedisu Belediye Başkanı Mehmet Şerif Memioğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Bingöl'deki miting alanındaydı. CNN TÜRK Haber Koordinatörü Yavuz Oğhan'ın objektifine yakalanan başında "evet" şapkasıyla yansıyan CHP'li Belediye Başkanı, "Seçimler başka ama referandumda oyum 'evet' olacak. Sadece kendim değil, çevremdeki insanların da 'evet' oyu vermesi için çalışacağım" dedi.

KILIÇDAROĞLU'NUN YORUMU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Memioğlu'nun 'evet' şapkası takmasıyla ilgili olarak "İnsanlar referandumda diledikleri gibi oy kullanabilirler. AKP'nin gizli gündemine tutsak olmak, onun gösterdiği havucu görüp perde arkasını anlamamaktır. O belediye başkanı kimse görüşeceğim. Bakalım bizim belediye başkanımız mı halkın belediye başkanı mı, göreceğiz" dedi.

Kılıçdaroğlu, uçakta, Balyoz savcısıyla ilgili sorulan sorulara ise "Bu soruları o davaların savcısı olan Sayın Başbakan'a sormak gerekir" dedi.

Kılıçdaroğlu ayrıca CHP Ankara milletvekili Eşref Erdem'in "hayır kampanyası partimize zarar verir" sözlerine "Deneyimli bir politikacının bunu görmesini isterdim. Sayın Eşref Erdem'le daha önce de farklı görüşlerimiz oldu. Henüz kendisiyle konuşma fırsatım olmadı. Ancak daha sonra bazı açıklamalarını düzeltti" açıklamasını yaptı.

Hürriyet

Bu haber toplam 998 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri