Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cami önünde siyasete tepki

03.09.2010 00:00
Malatya'da CHP milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, tam da teravih namazı sırasında caminin hemen yayında miting yapınca bakın ne oldu:
Malatya'da CHP milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, tam da teravih namazı sırasında caminin hemen yayında miting yapınca bir kişi camiden çıkıp milletvekiliyle tartıştı.. CHP'li vatandaşlar da camiden çıkan kişiyi protesto etti.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) düzenlediği halk toplantısında oluşan sesten rahatsız olan, yakındaki camide teravih namazı kılan bir vatandaş, duruma tepki gösterdi. CHP Malatya Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, özür dileyip olayı büyümeden engelledi.

CHP Malatya İl Başkanlığı tarafından Başharık Mahallesindeki parkta nedeniyle halk toplantısı düzenlendi. Toplantıda CHP Malatya Mevlüt Aslanoğlu konuşurken, bir vatandaş, "Halk partisi olarak hiçbir yer mi bulamadınız, caminin karşısında. Bakın teravih namazı kılıyoruz, vallahi, billahi duaları okuyamıyoruz" dedi. Bunun üzerine Milletvekili Aslanoğlu, "Ezan okunurken ben sustum, konuşmadım. Özür dilerim" diye cevap vererek kürsüye çıkan vatandaşı sakinleştirmeye çalıştı. Vatandaşın, "Özürle olmaz" cevabı üzerine Milletvekili Aslanoğlu, "Tamam, özür diliyorum. Ne istiyorsun" dedi.

Partililerin yardımı ile kürsüden inen protestocu vatandaş, CHP İl Başkanı Veli Ağbaba ve diğer yöneticilerin koruması altında alandan uzaklaştırıldı. Bazı CHP'lilerin protestocu vatandaşa tepki göstermesi de, yine CHP'li yöneticilerin araya girmesi ile engellendi.

İHA

Bu haber toplam 1248 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri