Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'lilerin Utandıran Fotografı

18.11.2009 21:39
Çiğli Belediye Başkanı Ensari Bulut'un cenazesi için İzmir'e çıkarma yapan Genel Merkez yöneticilerini ağırlamak için Karşıyaka'da bir restoranı kapatan CHP'lilerin geceye damga vuran karesi bu oldu.

 

Kanser sebebiyle yaşamını kaybeden Çiğli Belediye Başkanı Ensari Bulut'un cenaze töreninden sonra çekilen CHP'lilere ait bir fotoğraf, internette yayımlanınca partiyi karıştırdı.

İzmir'de yayın hayatını sürdüren 'Yerelgündem' sitesinin haberine göre bu fotoğraflar Çiğli Belediye Başkanı Ensari Bulut’un cenazesinden saatler sonra çekildi. 

Yerelgündem'in haberine göre cenaze için İzmir’e çıkarma yapan Genel Merkez yöneticilerini ağırlamak için Karşıyaka’daki Altın Park Restoran’ı kapatan CHP’liler, Ensari Bulut’u toprağa verdikten sonra yemekte bir araya geldi.

Ankara’dan gelen misafirlerden en ağırı kuşkusuz Genel Sekreter Önder Sav’dı. Sav’ın salonda olması başta İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu olmak üzere Belediye Başkanları Sıtkı Kürüm, Halil İbrahim Şenol çok sayıda il yöneticisi ve başkanlık umuduyla yanıp tutuşan Çiğli Meclis üyelerini salona çekmeye yetiyordu.

Ancak toplantıdaki tek Ankaralı misafir Önder Sav değildi. Genel Başkan Yardımcıları Yılmaz Ateş ve Bihlun Tamaylıgil, Grup Başkan Vekili Hakkı Süha Okay, MYK Üyesi Mesut Değer de salondaki yerini almıştı.

Ankara’dan cenazeye gelip de salonda olmayan tek isim ise, Genel Sekreter Eski Yardımcısı Mehmet Sevigen’di. Sevigen’in toplantıya katılmama gerekçesi ise cenaze töreninde Sav tarafından anons edilmeyen tek isim olmasıydı.

İkili arasında sorun olduğu bilindiğinden bu durum partililer tarafından çok yadırganmasa da Sevigen bu duruma tepki koyarak Sav ile aynı ortamda olmamaya özen göstermiş hatta İzmir’i kısa sürede terk etmeyi tercih etmişti.

Ankara’dan Ensari Bulut’un cenazesi için gelip akşam yemeğinde İzmirli başkanlar tarafından ağırlanan başta Genel Sekreter Sav olmak üzere diğer apoletli CHP’liler, yaptıkları esprilerle ortalığı kırıp geçirdi.

Bu haber toplam 1370 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri