Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP Doğu raporunun arkasında

02.01.2010 17:10
CHP Antalya Milletvekili Osman Kaptan, 1989 yılında hazırlanan Doğu Raporu'nun 'dimdik arkasında' olduklarını söyledi.

Kaptan, CHP'nin internet sitesinde de yayınlanan 20 yıllık raporun, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın iddia ettiği gibi partilerinin resmi raporu olmadığını savundu.

Antalya'nın Manavgat ilçesinde yapılan parti kongresine katılan Osman Kaptan, 'Doğu Raporu'nun kurultaylarında, parti meclislerinde ve MYK'da görüşülerek kabul edilen bir belge olmadığını söyledi. Bu sebeple 'CHP raporu' denmesinin doğru olmadığını kaydeden Kaptan, yine de 20 sene önce hazırlanan belgenin 'dimdik arkasında' olduklarını ifade etti. Raporda Doğu ve Güneydoğu bölgelerindeki gelir adaletsizliğinin ortadan kaldırılması için devlet eliyle 21 tane fabrika yapılması önerisinin yer aldığını anlatan Kaptan, "1989 raporunun arkasındayız. Hazırladığımız raporda Doğu ve Güneydoğu'da fabrika yapılmasını istiyoruz. Halkın gelir düzeyi ve refahının artması için doğuda toprak ağalığının ve feodalitenin kalkmasını istedik. Başbakan Erdoğan, CHP'nin 1989 raporunu desteklediğini açıklasın, biz de kendisine destek verelim. Hazırlanan rapor parti meclisinde, MYK'da görüşülmese de dimdik arkasındayız." dedi.

Partililere yaptığı konuşmada iktidarın 2010'da baskın seçime gidebileceği iddiasında da bulunan Osman Kaptan, seçim çalışmalarında hükümeti demokratik açılım konusundaki çalışmaları sebebiyle halka şikayet edeceklerini dile getirdi.

Bu haber toplam 998 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri