Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'a:Dağıttığın Oyuncaklar Çin Malı mı?

10.07.2009 11:07
CHP İzmir Milletvekili Selçuk Ayhan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yapmış olduğu gezilerde, devlet olanaklarını kullanarak çocuklara dağıttığı oyuncakların Çin malı olduğunu iddia eden CHP İzmir Milletvekili Selçuk Ayhan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

Ayhan önergesinde, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün'ün, Çin mallarını boykot çağrısına Erdoğan'ın da katılıp katılmayacağını sordu.


CHP İzmir Milletvekili Selçuk Ayhan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, Sincan Uygur Özerk Bölgesinde yaşanan katliamın ardından Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün'ün Çin mallarına boykot çağrısına dikkat çekti.


Ayhan, AK Parti hükümetleri döneminde Çin mallarının Türkiye'ye girişine sağlanan kolaylıklar nedeniyle bir çok işyerinin kapandığına dikkat çekerek Başbakanın yurt içinde yapmış olduğu gezilerde, devlet olanaklarını kullanarak çocuklara dağıttığı oyuncakların da Çin malı olduğu iddialarını hatırlattı.


Ayhan, Erdoğan'ın bugüne kadar yurt içinde yapmış olduğu gezilerde çocuklara dağıtılan oyuncakların miktarının açıklamasını isterken, maliyetin de ne düzeyde olduğunu sordu.


Başbakan ın gezilerinde çocuklara dağıtılan oyuncakların hangi firmalar tarafından ithal edildiğinin de yanıtlanmasını isteyen Ayhan, “Başbakanlıkta dağıtılmayı bekleyen Çin malı oyuncak stoku miktarı nedir? Sanayi ve Ticaret Bakanı Sayın Nihat Ergün'ün Çin mallarının boykot çağrısına katılıyor musunuz? Başbakanlıkta dağıtılmayı bekleyen Çin malı oyuncak stokunuz varsa, bu oyuncakları iade etmeyi düşünüyor musunuz?” sorularını yöneltti.
Bu haber toplam 1156 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri