Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ve CHP Ergenekon'da

03.05.2010 13:31
Sonsayfa’nın ortaya çıkardığı görüntüler CHP’yi yaktı. CHP’li iki vekil hakkında Ergenekon’a yardımdan fezleke hazırlandı.

Sonsayfa’nın ortaya çıkardığı görüntüler CHP’yi yaktı. CHP’li iki vekil hakkında Ergenekon’a yardımdan fezleke hazırlandı.

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP milletvekili Ahmet Ersin ve Erol Tınastepe hakkında, Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğüne Sunulmak üzere fezleke hazırladı.

“CHP milletvekili Ahmet Ersin’in Erzincan Eriza otel’de Erdal Erdoğan aracılığıyla CHP Erzincan milletvekili Erol Tınastepe ile birlikte Tanık Munzur ile özel olarak 10 dakika kadar görüştüğü ve görüşmenin yapıldığı yere yakın sütun kenarına bırakılan siyah bond çantanın görüşmenin bitmesi ve Ahmet Ersin’in ayrılmasından bir süre sonra görüşmeyi sağlayan Erdal Erdoğan tarafından alındığının Eriza Otel kamera kayıtlarından tespit edildiği” belirtilen fezlekede, Ersin ve Tınaztepe’nin gizli tanıklara 80 bin Tl verdikleri resmi kayıtlara geçiriliyor.

Fezlekede CHP’li vekillerin bugüne kadar gün yüzüne çıkmamış olan, Erzincan Ergenekon davasındaki müdahaleleri, gizli görüşmeleri ve para trafikleri yeralıyor. Savcılık detaylı bilgi ve belgeleri verdikten sonra iki CHP’li vekilin Ergenekon Terör Örgütüne yardım etmek suç delillerini bozmak ve adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs, maddi menfaat karşılığı ifadeleri değiştirtmek suçlamalarıyla yargılanması istendi.

Bu haber toplam 1180 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri