Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'lilerden 'evet'e destek

12.08.2010 11:05
Referandumda 'evet' diyeceğini açıklayan solcu, ülkücü ve Kürt kökenlilere yönelik baskıya rağmen 'evet' sayısı her geçen gün artıyor.

Kılıçdaroğlu'nun Konya mitingi öncesinde evet yazan şapkasıyla alana giden, referandumda evet oyu vereceğini söyleyen Doğanhisar ilçesine bağlı Konakkale Belde Belediye Başkanı Mehmet Çöğür de, kendisine oy veren CHP'lilerin de “İyi ki evet dedin” dediklerini söyleyenlerden.

 

Referandumun genel seçim olmadığını, kişilerin partilerinin ‘evet' ya da ‘hayır' kampanyalarından bağımsız olarak oy kullanabileceklerini belirten Çöğür, kendisine oy veren CHP'li seçmenlerden olumlu tepkiler aldığını ifade ederek, “Seçmenler bana ‘İyi ki evet dedin. Herkes özgür iradesine göre oy kullanmalı. En iyisini yaptın' dediler. Ülkemizin yararına olacağını düşündüğüm için ‘evet' diyorum” dedi. Bingöl Yedisu Belediye Başkanı Mehmet Şerif Memioğlu ileAnkara Milletvekili Eşref Erdem'in partiden ihraç kararı ile disipline sevk edilmelerini değerlendiren Çöğür, kendisinin de disipline sevk edilmesi durumunda istifa edeceğini açıkladı.

Bu haber toplam 770 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri