Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'den bir büyük gaf daha

08.09.2010 01:48
CHP'nin broşürlerinde öyle iddialar yer alıyor ki!...

CHPKocaeli İl Teşkilatı tarafından bastırılan el broşürlerinde SEKA'nın Yunanistan'a satıldığı harita üzerinde gösteriliyor. Oysa İzmit SEKA, personeliyle birlikte Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne devredildi. Belediye de burayı parka dönüştürdü.

CHP Kocaeli İl Teşkilatı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kocaeli mitinginde vatandaşlara binlerce el broşürü dağıttı. Vatandaşların 12 Eylül'de yapılacak referandumda "hayır" oyu vermesi için broşürde birçok yanlış yönlendirmeler yapıldığı belirtiliyor. CHP Kocaeli il teşkilatı tarafından hazırlanan 8 sayfalık lüks baskı broşürde,AK Partiiktidarında yabancılara satıldığı iddia edilen kamu kurumları anlatılıyor!

SEKA ARAZİSİNİN BULUNDUĞU YERLERE YUNAN BAYRAĞI

"AK Emlak'tan satılmış yüzlerce fabrika ve işletmelerimizden bazıları" diye sıralanan kurumlar arasındaki SEKA'yla ilgili olarak "Satıştan sonra SEKA Yunan'ın oldu" diye yazması Kocaeli'nde şoke etkisi yaptı. Türkiye haritası üzerinde SEKA işletmelerinin bulunduğu yerler SEKA amblemi ve Yunan bayrağıyla gösteriliyor.İZMİT SEKA KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR'İN

İzmit tesislerinin çalışanlarıyla birlikte Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmesini ve bulunduğu arazinin bir kısmına Türkiye'de eşi benzeri olmayan devasa bir parkın yapılmasını görmezden gelen CHP'liler Kocaeli halkından tepki gördü. Kocaeli halkı, Yunanlılara satıldığı iddia edilen SEKA arazisi üzerinde yapılan SEKA Park'ın İzmit'in akciğeri, örnek gösterilen gezinti ve dinlenme alanı olarak kullanıldığını belirtiyorlar.

Broşürde Yunanlara satıldığı yazan, SEKA'nın Kastamonu İşletmesinin 9 milyon 100 bin a Mopak Kâğıt A.Ş'ye, Balıkesir İşletmesinin Albayraklar'a bir milyon 200 bin dolara satılmıştı.

TÜPRAŞ AMERİKA'NIN!

CHP Kocaeli İl Örgütü broşüründe, TÜPRAŞ işletmelerinin bulunduğu İzmit, İzmir, Kırıkkale, Batman illerine TÜPRAŞ amblemi ve TÜPRAŞ'ı satın alan ABD bayrağı işaretlenmiş. Ama TÜPRAŞ'ın yüzde 51 hissesi 2007'de 4 milyar 140 milyon dolara KOÇ Grubuna satıldı.

ŞEKER FABRİKASI İSRAİL'İN!

Mitingde dağıtılan broşüründeki asılsız iddialardan Kastamonu, Kırşehir, Turhal, Çorum, Çarşamba ve Yozgat Şeker Fabrikaları da nasibini almış. Türkiye haritasındaki yerlerine şeker fabrikası amblemi veİsrailbayrağının koyulduğu Şeker Fabrikaları, AK-Can Şeker Sanayi ve Ticaret AŞ'nin satılmıştı.

SİLAHLA ALAMADILAR PARAYLA ALDILAR

CHP Kocaeli İl Örgütünün hazırladığı broşürde; İstanbul, İzmir, Mersin, İskenderun, Samsun limanları dahil 13 limanın Yunanlılara satıldığı iddia ediliyor. Limanların bulunduğu yerler Yunan bayraklarıyla işaretlenirken, "Silahla alamadılar parayla aldılar" yazılmış. Broşürde ayrıca 24 Sümerbank fabrikasının İngilizlere, 20 PETKİM tesisi Amerikalılara, 26 yerdeki Tekel fabrikalarını ise İsrailliler satıldığı iddiası var.

Bu haber toplam 3886 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri