Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP’de Gürsel Tekin’e yeni bir darbe!

14.08.2010 12:18
CHP Genel Başkanlığı'na seçilen Kemal Kılıçdaroğlu'yla birlikte Gürsel Tekin ismi en çok konuşulanların başında geliyordu

Ama işler hiç de istediği gibi gitmedi.CHP'nin MYK toplantısından çıkan sonuç, Gürsel Tekin'le ilgili önemli ayrıntılar içeriyor. Gelişmeler, 'Gürsel Tekin, CHP'de Sav nedeniyle harcanıyor mu?' sorusunu akıllara getiriyor.

 

Oysa CHP Genel Başkanlığı'na seçilen Kılıçdaroğlu'yla birlikte Tekin ismi en çok konuşulanların başında geliyordu. İstanbul'da son mahalli seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Kılıçdaroğlu'yla yediği içtiği ayrı gitmeyen Tekin'in, mutlaka parti içinde önemli bir noktada görev yapacağı hatta Kılıçdaroğlu'nun sağ kolu olacağı vurgulanıyordu. Ancak durum hiçte beklenildiği gibi çıkmadı. Tekin için Kılıçdaroğlu'nun yanında bulunmak artık hayal oldu. Gittiği bir şehirde aynı anda aynı yerde bulunmaları ise ütopik bir hale geldi!

 

Peki mesele ne?

CHP'de Önder Sav gerçeği tartışılmaz bir şekilde ağıtlığını hissettiriyor. Hatta Kılıçdaroğlu sanki, sadece CHP'nin lideri diye geçiyor. Ama Sav'dan izinsiz kimse hareket edemiyor. Tekin'in Baykal olayından sonra geç biat etmesi Sav'ın onun üzerinde hep soru işareti taşımasına sebep oluyor.

 

İşte bu dün toplanan MYK toplantısında bir defa daha görüldü. Yeni bir Gürsel Tekin sürprizi daha yaşandı. CHP'nin parti tüzüğüne göre 'Tekin'i Genel Başkan Yardımcılarımdan biri olarak görevlendirdim' demesi yeterli olan Kılıçdaroğlu, bu yetkisini kullanmadı. Daha doğrusu 'kullanamadı'!

Tekin'in görev alanları konusunda kararını henüz vermeyen Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcılığı ilanını da böylece erteledi.

 

Ve konu yine bir başka bahara kaldı!

 

Şimdi kulisler Tekin'in vereceği tepkiyi bekliyor. Tekin çıkıp, 'Ben çalışmalarımı yaparım, her şeyi partim daha iyi bilir' mi diyecek?

 

Yoksa artık, 'Yeter' deyip rest mi çekecek

Bu haber toplam 1346 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri