Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP Tekin'le Topbaş'a Cevap Verdi

11.09.2009 15:33
CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, "Bizim dere ıslahlarıyla ilgili açtığımız bir dava varsa istifa ederim ama yoksa siz gereğini yapın" dedi. İşte Tekin'in sözleri

Partisinin İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenleyen Tekin, yaşanan sel felaketi nedeniyle sorumlu tuttuğu hükümeti eleştirdi. Tekin, CHP olarak felaket karşısında suskun kalmayı tercih ettiklerini belirterek, "Suskunluğumuzu koruduk ama ne yazık ki başbakan, belediye başkanı, o da yetmedi Ankara'daki belediye başkanı toplumda kirlilik yaratacak açıklamalarda bulundu. Sayın Başbakan ne demiş, 'dere intikamını alır.' Kendisi 1994 yılında belediye başkanlığı yapmış birisi. Sayın Topbaş ne demiş '1983 yılında CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni yönetiyordu.' Sayın Topbaş'a danışmanları yanlış bilgi vermiş. O zaman 1980 ihtilalini yapanlar belediye yönetiyordu" dedi.

Gürsel Tekin, ilk sel felaketinin yaşandığı Silivri'ye hiçbir devlet yetkilisinin gitmediğini öne sürerek, duruma tepki gösterdi. Tekin, "Çaresizlik içinde olduğumuzu biliyoruz ama buna rağmen biz belediye başkanlarımızla, örgütlerimizle, bu felaketin üstesinden nasıl geliriz anlayışı içerisinde sükunetimizi korumaya çalışırken, sayın belediye başkanı CHP'yi suçluyor. 44 yıl Deniz Baykal İstanbul'u yönetmiş diyor. Yazık. Böyle bir adam bir kenti yönetebilir mi? İnsafınız kurusun. Silivri'ye bir yetkili gitmedi. Hepsi havada gezdi. Aşağıya inmediler. Niye inmediler. Ne korkunuz var?" diye konuştu.

CHP'nin dere ıslahlarıyla ilgili açtığı herhangi bir dava olmadığını da sözlerine ekleyen Tekin, şunları söyledi:

"CHP, sözde Silivri'de dava açmış, bu yüzden dönüşümü yapamamışlar. Sayın Başbakan, size çağrı yapıyorum. Bizim dere ıslahlarıyla ilgili açtığımız bir dava varsa onun gereğini getirin bana. Eğer böyle bir dava varsa istifa ederim ama eğer yoksa da siz gereğini yapın. İSKİ Genel Müdürü; '5 bin 700 tane dava açtık' diyor. Bunu kime açtı. Sayın AK Parti yetkilileriyle hangi kanalda istiyorlarsa orada hesaplaşmaya hazırım. 'Bu TIR parkı kimin. Bu ruhsatı nasıl verdiniz' diye sormak istiyoruz. Bunu sorunca da '16 yıl önce CHP bu ruhsatı vermişti' diyor. Bu süre içerisinde en az 10 yasa değişti. Niye bir şey yapmadınız. Böyle bir çaresizlik olur mu? Ruhsatları veren Türkiye Cumhuriyeti hükümeti katildir, o ruhsatlarda Türkiye Cumhuriyeti damgası var. Katil de bu devleti yönetenlerdir."

Bu haber toplam 1374 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri