Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP için ŞOK itiraf !

22.10.2010 18:13
Başörtülü öğrencinin velisinden "çok konuşulacak CHP itirafı" geldi. İzleyin.

 

Dün akşam Kanaltürk'te yayınlanan Ters Cephe programına dtelefonla bağlanan Murat Ö., ilköğretim okuluna kızını başörtülü göndermek içinCHPDiyarbakır il başkanı ileİstanbulil başkan yardımcısından destek sözü aldığını iddia etti.

KanaltürkAnkaratemsilcisi Sami Dadağlıoğlu'nun sunduğu Taraf yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, Cumhuriyet yazarı Ümit Zileli, Prof. Dr. Ümit Özdağ ve Star Gazetesi yazarı Mustafa Akyol'un bir katıldığı Ters Cephe programında dün akşam telefonla bağlanan bir kişi önemli iddialarda bulundu.

Diyarbakır'da başörtüsüyle ilköğretim okuluna giren E.Ö'nün babası Murat Ö. dün akşam katıldığı canlı yayında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kızına yapılanları protesto için nüfus cüzdanından 'İslam' ibaresini çıkarttıran ve başörtülü kızını tutanak tutturarak okula gönderen baba, Kanaltürk'te canlı yayında, bu konuda kendisine CHPDiyarbakıril başkanı ve CHP İstanbul İl Başkan yardımcısının söz verdiğini iddia etti.ÜMİT ZİLELİ İLE GÖRÜŞTÜM

'Provokasyon söz konusu değil' diyerek Ümit Zileli'yle bu konuda çeşitli zamanlarda ve şekillerde görüştüğünü söyledi. Ümit Zileli ise bu görüşmeleri hatırlamadığını söyleyerek, iddiaları kabul etmedi.

Murat Ö. şunları söyledi, "Ümit Zileli'yi aradım, CHP Diyarbakır İl Başkanlığı'na gittim, CHP İstanbul İl Başkan yardımcısı Avukat bir beyefendi var. Birebir görüştüm, referandum öncesi Kılıçdaroğlu'nun benimle görüşeceğini söylediler.AK Partibeni bu sıkıntıya soktuğu için yardım talep ettim."

REFERANDUM ÖNCESİ CHP SÖZ VERDİ

Kendisiyle o dönemde CHP'nin ilgilendiğini söyleyen Murat Ö. CHP'nin referandum öncesi ve sonrası farklı şeyler söylediğini iddia etti. Ümit Zileli'nin kendisine söz verdiğini belirten Murat Ö. ısrarla Zileli ile bu konuları görüştüğünü dile getirdi.

Sunucunun 'CHP'li yetkililer çocuğunuzun başörtülü bir şekilde çocuğunuzun okula alınacağına dair söz verdi mi? Kim verdi?' sorusuna Murat Ö, kesin bir şekilde 'Evet' şu cevabı verdi; "Diyarbakır İl Başkanı artı İstanbul İl Başkan yardımcısı..."

AK PARTİ KARŞITLIĞI KULLANILMAK İSTENDİ

Araya giren Rasim Ozan Kütahyalı'nın konuğun AK Parti karşıtı biri olduğunu örneklerle belirttikten sonra Ümit Zileli'nin 'Ben senin kızını okula mı sokacağım demişim' sorusuna Murat Ö. 'Aynen öyle' diyerek cevap verdi.

AK Parti'den bu konuda yardım istediğini belirten Murat Ö. Gerekli yardımı görmediğini dile getirdi. 'CHP'nin İlköğretim'de başörtüsünü istemiyor ama bana daha önce söz verdiler' diyen Murat Ö. AK Parti'yi ve CHP'yi samimi bulmadığını belirtti. (Zaman) 

Bu haber toplam 1344 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri