Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'den kandil gecesi alkollü yemek

18.06.2010 18:11
CHP İstanbul İl Başkanı Şimşek’in, Büyük Kulüp’te İstanbul milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları ve Parti Meclisi üyelerine verdiği yemek büyük tartışma meydana getirdi
İşte CHP'nin Kandil açılımı

Regaip Gecesi'nde alkollü yemek!

CHP'li Şimşek, 'Havuzlu seçkinlerle' başladı
CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek’in, ''Havuzlu ve seçkinlerin'' yeri olarak nitelendirilen Büyük Kulüp’te İstanbul milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları ve Parti Meclisi üyelerine verdiği alkollü yemek büyük tartışma meydana getirdi.

CHP'nin çiçeği burnunda İstanbul il başkanı Berhan Şimşek'in Regaip Kandili gecesinde Büyük Kulüpte verdiği yemek, kamuoyunda CHP'nin çarşaf açılımı gibi ayağına dolanacağı yorumlarının yapılmasına sebep oldu.

''Çarşaflılar, başörtülüler bu ülkenin gerçeği ve bizim değerlerimizdir'' deyip İstanbul'da göreve başlayan Şimşek daha birinci dakikada gol yedi. Şimşek'in düzenlediği yemek ve menüsü, hemen her kesim tarafından hayal kırıklığıyla karşılandı.

Yemeğin Müslümanlar için önemli günlerden biri olan Regaip Gecesine rast gelmesine rağmen alkol konusunda bir rahat davranılması tepki oluşturdu. Gelen yorumlarda CHP ve yeni politikasının tamamen mütedeyyin insanlar üzerindeki takiyyeye dayandığı ifade edildi.

Kandil akşamı verilen davet için
Şimşek herkesi tek tek aradı
Berhan Şimşek, misafirlerini tek tek arayarak davet etti. Yemeğin mönüsünde ise; ordövr tabağı, mantarlı bonfile, yeşil salata, üç çeşit tatlı, meyve tabağı vardı. İçecek konusunda sınırlama yapılmadı. CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek’in alkol almadığı ama masadakilerin alkol kullandığı belirtildi. Yemekte isteyen istediği alkollü ya da alkolsüz içeceği içti. Yemeğin rezervasyonunun ise Kadıköy Belediyesi tarafından yapıldı öğrenildi.
35 bin TL'lik giriş!
Büyük Kulüp'e sadece üye olanlar girebiliyor. Ancak herkes üye olarak kabul edilmiyor. Üyelerden giriş ücreti olarak 35 bin TL alınıyor. Milletvekilleri ise 8 bin 750 TL ödüyor. Ayrıca her sene de aidat veriliyor.
www.toplumsalhafiza.com
 
Bu haber toplam 1092 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri