Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte Kılıçdaroğlu'nun kamera arkası

24.03.2009 17:22
Kanal B'deki 21 Mart 2009 tarihli "Yerel Seçim Özel" programında canlı yayın arasında söylenenler kayda alındı. İşte şok konuşma.
CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başkent Üniversitesi'nin televizyonu Kanal B'de katıldığı canlı yayında verilen arada söylenenler ortalığı karıştıracak.

İŞTE ŞOK EDEN DİYALOGLAR:


Kanal B Genel Müdürü Nahit Duru:

Size 1.5 - 2 dakikalık bir haber ayırsalardı. O Doğan Grubu da dahil... Şu anda siz kafa kafaya gelmiştiniz.


Kemal Kılıçdaroğlu:

Evet


Duru:

Önümüzde daha bir hafta 10 gün zaman var. O süre içerisinde de geçerdiniz. Ama bunlar p.şt. Çok ciddi söylüyorum


Kılıçdaroğlu:

Tabi... Tabi...


Duru:

Ve çok üzülüyorum şimdi, Haberal... Haberal... Bana şu talimatı verdi. Dedi ki, ne yaparsan yap... Ne yaparsan yap...


Kılıçdaroğlu:

Evet...


Duru:

Bunların (AK Parti'nin) oyunu azaltacak Ankara, İstanbul, İzmir, Adana'nın oyunu artıracak ne p..ştluk biliyorsan hepsini yap dedi. Dedim ki hocam, yani biz tabi bu adamlarımızı çıkaracağız, ama esas Saadet'i (Saadet Partisi'ni) çıkarmak lazım. Niye dedi. Dedim bunlarda CHP'ye oy 1 gidecekse Saadet'e 3 gitme ihtimali var.


Kılıçdaroğlu:

Evet...


Duru:

Çıkarabilir miyiz dedi. Dedim ki Ertan Yülek'i tanıyorum konuşurum çıkarırız. Ertan'ı ben de tanıyorum dedi. O zaman siz konuşun dedim.


Kılıçdaroğlu:

Ben de tanıyorum.


Duru:

Ertan abiye açtım telefonu Saadet Partisi'nden istediğim adamı, Genel başkanları dahil getirdim. Buraya getirdim ve 1000'in üzerinde SMS geldi Saadet Partisi genel başkanına. Ve ben inanıyorum ki en az bir puan artırdı.


PEKİ KONUŞMADA ADI GEÇEN MEHMET HABERAL KİM?


91 seçimlerinde memleketi Rize"den milletvekilliğine adaylığını koyan Haberal, yaptığı seçimle son anda ANAP yerine DYP"den yarışa girince, hüsrana uğramıştı.


Haberal"ın bir de cumhurbaşkanlığına aday gösterilmesi olayı var hatırlayanlar için. Süleyman Demirel"in cumhurbaşkanlığının ardından, 5+5 önerisinin suya düşmesiyle beraber, adı Köşk için en çok anılan adaydı. Adaylığını, siyasi duruşunu da "sağ eğilimli" olarak niteleyen Bülent Ecevit gündeme getirmişti. Kamuoyunda neredeyse kesin bakılan Çankaya koltuğuna son anda "yargının başı" formülüyle Ahmet Necdet Sezer getirilmiş, Başbakan Erdoğan"ın deyimiyle anayasalar havada uçmuştu.

Tüm bu başarılarına rağmen Haberal"ın "ünlü" olması, Rahmetli Başbakan Bülent Ecevit"in hastalığı dönemine rastlar. DSP liderinin sağ kolu Hüsamettin Özkan"ın yakın dostu Haberal, Ecevit"in hastalığının tespit ve tedavisinde yanında olmuştu. "Ecevit"in doktoru" adıyla bir anda gündeme gelen Haberal, Daha sonra Ecevit"e 7 ay süreyle Başkent hastanesinde yatarak tedavi önermişti. Pek bilinmeyen sebeplerle, eşi Rahşan Ecevit merhum başbakanın Haberal tarafından tedavi edilmesine izin vermeyerek Ecevit"i GATA"ya götürmüştü. Bülent Bey GATA"daki 15 günlük tedavi sonucu ayağa kalkmıştı.

Anıtkabir"in karşısındaki SİT alanında kurduğu Başkent Hastanesi"nin belediye, Genelkurmay"ın tüm çabalarına ve bölgede 4 kat imar iznine rağmen 8 katıyla boy göstermeye devam etmektedir. Anıtkabir"in manzarasını ve Ankara"nın çeşitli bölgelerinden izlenilmesini engelleyen bu yapı, hala ayakta&


Son olarak Haberal ailesinin, Başkent Üniversite"sindeki tüm kantinlerde satılan Mol Gıda ürünlerinin üretimini yapan bir de holdingleri var. Haberal"ın oğluna ait olan holding bünyesinde bir de petrol şirketini barındırıyor: Mol Pet.


Medya dünyasına da eğilen Haberal"ın, Başkent TV(BTV) adlı bir televizyon kanalı var.


Haberal"ın önderliğinde bir araya gelen pek çok isim, 2011 seçimlerinde iktidara oynamak için bir parti kurmanın gereklerini savundular. Ankara Patalya otelde bir araya gelen farklı kesimlerden etkin olan 100 isim var.


Bakın toplantıya kimler katıldı:

Bağımsız Türkiye Partisi(BCP) Genel Başkanı Mümtaz Soysal,

Partisini Yaşar Nuri Öztürk"le birleştiren Yaşar Okuyan,

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Mustafa Balbay,

Emekli General Hurşit Tolon,

22 Temmuz'da Ankara'dan bağımsız aday olan gazeteci yazar Hulki Cevizoğlu,

Eski MGK Genel Sekreteri emekli General Tuncer Kılıç,

Tarihçi Sina Akşin,

Eski Devlet Bakanı Sadi Samuncoğlu,

Hukukçu Anıl Çeçen,

İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek,

Gazeteci yazar Mete Akyol,

Eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş,

Eski CHP milletvekili Gülsüm Toker Bilgehan


İşte Ulusalcı cephenin parti kurma teşebbüsünde liderlik koltuğunun en güçlü ismi Prof. Dr. Mehmet Haberal"ın hayatına dair küçük notlar
Kaynak:
Bu haber toplam 4580 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri