Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP Kılıçdaroğlu için bastırıyor

01 Ocak 2009 / 10:08
CHP'de İstanbul adaylığı için Kemal Kılıçdaroğlu'nun ikna edilmeye çalışıldığı öne sürüldü. Olmaması durumda ise bu isme teklif edilecek...
CHP'de İstanbul adaylığı için Kemal Kılıçdaroğlu'nun ikna edilmeye çalışıldığı, olmaması durumunda ikinci isim olarak İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin'in düşünüldüğü öne sürüldü.

Çarşaf ve türban açılımlarıyla dikkatleri üzerine çeken CHP'ye AKP’li eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ümit Özerol'un da aralarında bulunduğu farklı siyasi partilere mensup 30 kişi katıldı.
Bu arada CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adaylığı için Kemal Kılıçdaroğlu'nun ikna edilmeye çalışıldığı, onun olmaması durumunda ikinci isim olarak Gürsel Tekin'in düşünüldüğü öne sürüldü.
CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda dün düzenlenen törende Ümit Özerol ile Taksim-4 Levent metro hattının proje direktörü yüksek inşaat mühendisi Çetin Gümüşoğlu'nun da bulunduğu 30 kişiye parti rozeti takıldı.

'3 resmi başvuru var'
Törende konuşan Tekin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı için şu ana kadar Ali Özcan, Ercan Karakaş ve Çetin Gümüşoğlu'nun resmi başvuruda bulunduğunu söyledi.
Kendisinin adaylığının söz konusu olup olmadığına ilişkin bir soruya da kaçamak yanıt veren eden Tekin, "Ben partinin il başkanı ve emekçisiyim. Partimizin iktidar olması için elimizden geleni yapacağız" dedi.
Tekin, CHP'nin İstanbul adayı için bir anket çalışması yapıp yapmadığı yönündeki soruyu "Belki de yapılıyor" diye yanıtladı.
CHP'de "3K" formülünün halen geçerli olup olmadığının sorulması üzerine de Tekin, "Olabilir" yanıtını verdi.
CHP yerel seçimlerde, özelikle AKP'ye karşı büyükşehirlerde üstünlük sağlamak için gündeme '3K' formülü getirilmişti.
Bu formül çerçevesinde Ankara için Murat Karayalçın, İzmir için Aziz Kocaoğlu, İstanbul içinse, Kemal Kılıçdaroğlu'nun isimleri üzerinde durulmuştu.


Aralarında AKP’li eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ümit Özerol’un da bulunduğu farklı partilerden 30 kişi CHP’ye katıldı.


Kaynak:
Bu haber toplam 1034 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri