Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP laf değil, belge koydu

12 Ağustos 2008 / 13:37
CHP'den ilk kez diş gösterdi. Muhalefet olmanın gereğini lafla değil, belgeyle gösterdiler..
İNTERNETHABER- CHP'den beklenen de bu zaten.. Sadece eleştiriyorlardı; iddialar havada kalıyorda sadece.. Bu kez gerçekten muhalefet partisi gibi davrandılar.

Basının ve kamuoyunun önüne belgeyi koydular. Belgeye göre AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli, Silivri'deki bir arsanın imar durumunu değiştirmek karşılığı 1 milyon dolar ücret talep ediyor.

Suçlamalar ortada. Para karşılığı iş takibi yapmak. Kimilerine göre bu bir rüşvet. Elbette Dişli, kendisini savunacaktır. Ancak ortada somut bir gerçek var. O da Dişli'nin attığı imza ve resmi belge.

CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu basın toplantısı diğerlerine hiç benzemedi. Muhabirler kuru eleştiri, ve suçlama işitmediler. Onun yerine belgeyi konuşturdular. Yani Dişli'nin iş takibi karşılığında attığı imzayı gösterdiler.

Daha önce görmediğimiz bir görüntüydü bu.. CHP uzun zamandır böylesine somut bir belgeyle çıkmamıştı kamuoyunun huzuruna. İktidarı sıkıştıran, gerçek anlamda açık yakalayan bir parti konumunu sergiledi.

Muhalefet partisi olmanın gereğini somut adımla göstermiş oldular. Tenkit edip hiçbir şey yapmayan ana muhalefet, kamuoyunun ezberini bozdu.

Bu CHP açısından önemli bir gösterge.. Saray yavrusu genel merkez binasından çıkıp alanlara indiler. Bu mesajı sanırız iktidar partisi de alacaktır ve adımlarını daha dikkatli atılacaktır..
Kaynak:
Bu haber toplam 920 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri