Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP' nin STV hazımsızlığı

11.07.2009 17:34
STV'de yayınlanan sevilen dizi Kollama'da oynayınca CHP'li belediyeden uzaklaştırma aldı
Özgür, “Kendimi fişlenmiş gibi hissediyorum” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu'nda (ABT) 20 yıldır oyuncu olarak görev yapan Mehmet Özgür, Samanyolu (STV) televizyonunda yayınlanan ‘Kollama' adlı dizide rol aldığı gerekçesiyle Büyükşehir Belediyesi'nin CHP'li yönetiminin baskılarına maruz kaldığını öne sürdü. Dizide canlandırdığı ‘Komiser Necip' karakteriyle başrol oynayan Özgür, çalıştığı televizyon kanalının ideolojik yapısı ve dizideki siyasi temalar nedeniyle belediye içinde fişlendiğini iddia ederek, baskıların belediye yönetiminin değişmesinin hemen sonrasında başladığını ileri sürdü.

Rol aldığı dizinin çekimlerine resmi izin günlerinde katılmasına rağmen, tiyatro yönetimince hakkında tutanak hazırlandığı kaydeden Mehmet Özgür, bu olayın hemen sonrasında ise bir aylık ücretsiz izine çıkarıldığını söyledi. Kendisiyle irtibata geçen bazı belediye yöneticilerinin dizide oynamaması yönünde telkinlerde bulunduğunu öne süren oyuncu Özgür, “Benimle konuşan üst düzey yöneticiler çalıştığım kanalla ilgili belediye ve parti içinde birtakım rahatsızlıklar olduğunu aktararak rol aldığım diziyle ilgili yeni kararlar almam konusunda söylemlerde bulundu. Kendimi fişlenmiş gibi hissediyorum” diye konuştu.

KOLLAMA'NIN İÇERİĞİ Mİ RAHATSIZ ETTİ?

Öte yandan ABT Genel Sanat Yönetmeni Müfit Kayacan ise Özgür'ün oynadığı diziyle ilgili rahatsızlıkların resmi olarak kendisine iletilmediği, yanlızca sohbet esnasında söz konusu dizideki ideolojik mesajların bazı çevrelerde rahatsızlık yarattığının söylendiğini vurguladı. Özgür'ün oynadığı dizinin yayınlandığı televizyon kanalıyla ilgili herhangi bir sorun olmadığını belirten Kayacan, “Kanal değil, sanırım dizinin içeriği sıkıntı yarattı” dedi.

İddiaların tamamen reyting amaçlı olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Adem Akyürek ise Özgür'ün çalıştığı televizyon kanalı ya da diziyle ilgili hiçbir sıkıntılarının olmadığını vurguladı. Akyürek, ”Gündeme taşıdığı iddialar, reytingini yükseltmek ve çalıştığı kanaldan daha fazla para almak için” dedi.

STAR
Bu haber toplam 1580 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri