Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP olmayınca isim değişti

16 Ekim 2008 / 10:05
Planlanan Uzlaşma Komisyonuna CHP üye vermeyince; geri kalanlar Çalışma Komisyonu kurulmasına karar verildi.
TBMM Başkanı Köksal Toptan, Anayasa ve bazı yasalarda değişiklik için kurulacak uzlaşma komisyonlarına CHP'nin üye vermemesi üzerine, AK Parti, MHP ve DTP grup başkanvekilleriyle görüşerek, "uzlaşma komisyonu" yerine "Çalışma Grubu" önerdi. TBMM İçtüzüğü'nün değiştirilmesi amacıyla oluşturulacak grup çalışmalarına başladı..

Toptan, AK Parti, MHP ve DTP'nin grup başkanvekilleriyle görüştü. Toptan, CHP'nin Anayasa ve bazı yasalarda değişiklik için kurulacak uzlaşma komisyonlarına üye vermemesi nedeniyle uzlaşma komisyonu yerine çalışma grubu önerisinde bulundu. CHP'nin uzlaşma komisyonları için üye vermediğini hatırlatan Toptan, bu nedenle Meclis'te kurulması planlanan 4 ayrı uzlaşma komisyonunun kurulamayacağını bildirdi.

İÇTÜZÜK İÇİN ÇALIŞMA GRUBU
Edinilen bilgiye göre, Toptan grup başkanvekillerine TBMM İçtüzük değişikliği ile ilgili bir çalışma grubunun oluşturulmasını önerdi. Alınan karara göre AK Parti, MHP ve DTP'den birer üyeden oluşturulacak çalışma grubu ilk toplantısını bugün yapacak. Toptan'ın, Anayasa değişikliği, AB uyum yasaları, siyasi etik ve siyasetin finansmanı gibi önemli değişiklikler konusunda grup başkanvekillerinden temas halinde olmalarını istediği öğrenildi. Toptan, ayrıca oluşturulacak İçtüzük ile ilgili çalışma grubuna CHP'nin de katılacağını umduğunu da dile getirdi.
Kaynak:
Bu haber toplam 868 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri