Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li başkandan millete hakaret

08.08.2010 17:57
CHP Samsun İl Başkanı Hüseyin Değerli, kırsal kesimde yaşayan insanların verdikleri oyun ne anlama geldiğini bile bilmeden oy kullanacaklarını ileri sürdü.

 

Samsun'daki basın mensuplarıyla tanışmak amacıyla Samsun Şehir Kulübü'nde bir program düzenleyenCHPİl Başkanı Hüseyin Değerli, referandumla ilgili açıklamada bulundu.

Değerli, "Birçok kırsal kesimde, değerlendirmelerden habersiz insanlar, beyaz ver diyecekler beyaz verecekler, kahverengi ver diyecekler kahverengi verecekler. Sadece böyle diyecekler. O beyazın üzerinde evet yazdığını, kahverenginin üzerinde hayır yazdığını birçok insan bilmeyecek." dedi. Türkiye'de oynanan bir oyun olduğunu ve bunu gittikleri yerlerde halka anlattıklarını belirten Hüseyin Değerli, "Yoksa, gittiğimiz yerlerde hep 'evet' veya 'hayır' verin demiyoruz. Oynanan oyunları da milletin önüne koyuyoruz. Anlayan anlıyor fakat anlamayan anlamıyor tabii ki. Köylerde özellikle." şeklinde konuştu.

Referandumda insanların 'hayır' oyu kullanması için çalıştıklarını belirten Değerli, "İkna edebileceğimizi sadece kahverengi ver diyerek ikna edeceğiz. Sırf kahverengi oy ver diye insanları ikna etmeye çalışan bir siyaset anlayışı kadar çirkin, sırf ve beyaz oy ver diye. Biz gittiğimiz yerlerde neden kahverengi oy verilmesi veya neden beyaz oy verilmemesi gerektiğini anlatıyoruz." açıklamasında bulundu.


 

Bu haber toplam 1052 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri