Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'yi karıştırdı sıra Sarıgülde

09.10.2009 00:16
29 Mart seçimlerine damga vuran Atmaca daha sonra aday gösterilmeyince Sevigen'i suçlamış ve yakınlarını da alarak CHP'nin türban açılımını sonlandırmıştı.
CHP'nin parti içi ve dışında çok tartışılan ve "çarşaf açılımını" yapmasına sebep olan ve daha sonra ortaya attığı iddialarla partiyi karıştıran Emin Atmaca Mustafa Sarıgül'ün ekibine katıldı.

29 Mart seçimlerinden önce CHP'de gerçekleşen türban açılımın mimarlarından olan ve seçimlerde CHP'den Eyüp Belediye Başkan aday adayı olup, aday yapılmayınca İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen'in kendisinden 600 bin dolar istediğini ileri sürüp, çarşaflı yakınlarıyla birlikte CHP'den istifa eden Emin Atmaca, Mustafa Sarıgül'ün "Türkiye Değişim Hareketine" katıldı.

Türbanlı yakınları ile birlikte Eyüp'te 5 bin kişilik salonda düzenlenen Deniz Baykal'ın da katılıp "çarşaflılara rozet taktığı" CHP'ye katılım töreninde adını duyuran Emin Atmaca, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün başlattığı Türkiye Değişim Hareketi (TDH)'nin İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi oldu.

TDH'nin, www.tdhistanbulilyonetimi.com adresinde yer alan yönetim şemasında adı geçen Atmaca, 29 Mart seçimleri sürecine damga vuran CHP'nin "çarşaf açılımını" kısa sürede sonlandırarak, "CHP'nin hem kendisini hem de çarşaflı yakınlarını kandırdığını öne sürmüştü.

kullanKendisinin CHP Genel Sekreter Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen'in yönlendirmesiyle aday adayı olduğunu söylen Atmaca, "Mehmet Sevigen vasıtasıyla bana Eyüp Belediye Başkanlığı adaylığı teklifi gelmiştir. Sevigen bana adaylığımın garanti olduğunu ve genel merkezle görüştüğünü söyledi. Aday adaylığı sürecinde benimle sürekli görüşen sayın Sevigen, CHP lideri Baykal'ın katılımıyla bir tanıtım töreni tertip edileceğini bildirdi. Baykal, Alibeyköy'de düzenlenen törende bana ve beni destekleyen çarşaflı yakınlarıma bizzat rozet taktı. Bu katılımın ardından Sevigen tamamen değişmiş ve kabul edemeyeceğim şahsi taleplerde bulunmuştur" iddiasında bulunmuştu.

Basın toplantısına kendisi ile CHP'ye katılıp Baykal'ın elinden rozetleri takılan çarşaflı ve başörtülü kadınlar da CHP rozetlerini Emin Atmaca'ya iade dip, CHP'nin kendilerini kandırdığını söyleyerek salonda CHP aleyhine sloganlar atmışlardı..

Eyüp'ten belediye başkan adayı olabilmesi için CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen'in kendisinden 600 bin dolar rüşvet istediğini eden Emin Atmaca, Sevigen'in kendisine açtığı dava sonucunda da 3 ay hapis cezasına çarptırılmış cezası para cezasına çevrilmişti.


Bu haber toplam 1448 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri