Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHPli Nur Serter'den başörtüsü yorumu

24.10.2010 08:44
Ulusal Stratej Merkezi'nin (USMER) düzenlediği "başörtüsü ve laiklik" konularının tartışıldığı panele katılan Serter, türban olayının tsunamiye benzetti ve ikna odalarında yaptıklarını anlattı.

CHPİstanbulMilletvekili Nur Serter,başörtüsümeselesini tsunamiye benzetti. Serter, eşi Hilmi Serter'in ticari faaliyetlerinden dolayı borçlandığı parayı ödemek için ev eşyasını satacağı haberlerinin de yalan olduğunu söyledi.

Serter, "Yenitürbandalgasıyla karşı karşıyayız. Bu dalga diğerlerine benzemiyor, bu tsunamiye dönüşüyor. Bundan öncekiler üniversite öğrencilerinin üniversitelere türbanlı girmesiyle sınırlıyken -talepler en azından bununla sınırlı iken- bu kez çok kısa bir sürede ilköğretimden siyasete, devlet dairelerine kadar uzanan bir talepler zinciriyle karşı karşıya bırakıldık." dedi.

28 Şubat döneminde İstanbul Üniversitesi'nde başörtülü öğrencilerin başlarını açmalarını sağlamak için kurulan 'ikna odaları'nın mucidi olarak bilinen Nur Serter, ikna odalarını da şöyle anlattı:

"O yıl İstanbul Üniversitesi'ne 10 bin yeni kayıt içerisinde 198 öğrenci bize geldi. Bunların bir kısmı örtüsünü bir kısmı da pardösüsünü çıkardı. Önemli bir kısmı özel hayatında da farklı giyinmeye başladı. Hatta 3 tanesi konuşmamız için babasını getirdi. Onlarla görüşüldükten sonra onlar da başlarını açtı. 198 öğrenciden sadece 1 tanesi kapalı kaldı. O da çok militanca davranıyordu."

Serter, eşinin borçları için ev eşyasını satacağı haberlerinin de gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Bu haber toplam 900 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri