Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP Sevigen'i gözden çıkardı!

18 Şubat 2009 / 17:52
Mehmet Sevigen ile ilgili iddialar CHP'deki depremin büyümesine neden oldu.
Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Sevigen gereğini yapmalı" şeklindeki sözlerinin ardından CHP'li Özyürek'in de, "bu bir etik sorunudur" şeklindeki çıkışı parti içindeki Sevigen rahatsızlığının boyutlarını gözler önüne serdi.

CHP MYK toplantısı bugün gerçekleşötirildi. Toplantıda Sevigen ile ilgili iddialara ilişkin bir değerlendirme yapılmadığı belirtildi. Mehmet Sevigen de toplantıya katıldı ancak iddialara açıklık getirmedi. CHP yönetimine bilgi vermedi. Dün yapılan basın toplantısı nedeniyle yönetim de bir açıklama yapmadı bu konuda. Ancak Sevigen'in rüşvet savunmasının CHP yönetimini tatmin etmediği yorumları yapılıyor.

ÖZYÜREK: BU BİR ETİK SORUNUDUR
Öte yandan toplantı sonrasında basın mensuplarının konuya ilişkin sorularına muhatap olan Mustafa Özyürek, iddialar ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Sevigen gereğini yapmalı" şeklindeki sözlerinin hatırlatılması üzerine, "Hukuki açıdan sbir sorun yok ama ortada etik bir soruin var. milletvekillerinin ticari ilişkilerden uzak durması gerekiyor. Sevigen iddialara cevap veirmiştir ve iddialarla ilgili gerekli hukuki başvuruları yapacağını belirtmiştir" şeklindeki açıklamayı yaptı.

Özyürek'in sözleri, CHP'deki büyük rahatsızlığı da gözler önüne serdi.

Engin Kaşdaş-habervaktim.com


Bu haber toplam 994 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri