Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'de Bir Skandal Daha

18.06.2010 11:38
F.B. isimli Cumhuriyet Halk Partisi üyesi bir bayan, kendisini rahatsız etmekle suçladığı CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce'den şikayetçi oldu.

 

Konu hakkında savcılığa başvuran F.B., İnce'nin mesaj yoluyla kendisine hakaret ve tacizde bulunduğunu iddia etti. Mesajların ise konuyu ilettiği avukat tarafından silindiğini belirtti. Savcılıktan telefonunu arayan ve kendisine mesaj gönderen numaraların kayıtlarının çıkartılmasını istedi. İddiayı yalanlayan İnce ise karşı dava açtığını açıkladı.

F.B., dün Ankara Cumhuriyet Savcısı Nadi Türkaslan'a ifade verdi. CHP'de siyasi olarak faaliyette bulunduğunu belirten şikayetçi F.B., lise öğrencisi kızının okuldaki bir sorununu iletmek için Muharrem İnce'ye gittiğini, sonrasında medeni iki insan gibi görüşmeye başladıklarını söyledi. İfadesinde İnce'nin kendisini telefonla arayarak beraber olma anlamına gelecek sözler söylediğini , ayrıca mesajlar attığını kaydetti. Konuyu, parti yönetimine ilettiğini, İnce'nin "Şantaj mı yapıyorsun?" diye tepki gösterdiğini aktardı. F.B., şöyle devam etti: "Benden özür dilemesi gerektiğini söyledim. Konuyu ilettiğim avukat Şenol Özel, İnce ile beni yan yana getirdi. Bana iş bulma, kızımı dershaneye yazdırma vaadinde bulundu. Kabul etmedim, avukattan savcılığa başvurmasını istedim. Ancak, avukata verdiğim telefonumda kayıtlı olan ve İnce tarafından gönderilen 37 mesajın silindiğini gördüm. Avukat, kendisinin silmediğini söyledi. Telefonumu arayan ve mesaj gönderen numaraların kayıtlarının çıkartılmasını istiyorum."

CHP Grup Başkan Vekili İnce ise iddiayı yalanladı. F.B.'nin birçok kişiyi hakkında bu tür iddialar ortaya attığını ileri süren Muharrem İnce, kendisinin de genel başkan vekili seçildiği için yıpratılmaya çalışıldığını savundu. İnce, ayrıca bu kişi hakkında haraket ve tazminat davası açtığını sözlerine ekledi.

Kaynak: Zaman

Bu haber toplam 1378 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri