Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP yanlışa sahip çıkmaz

27 Haziran 2008 / 23:09
Baykal, partisinin hesaplarına ilişkin yolsuzluk olduğu iddialarını yanıtladı. "Herkes yanlış yapar" diyen Baykal sölerini şöyle sürdürdü...
Çanakkale'ye CHP il başkanı Hakan Evirgen'in düğün törenine katılmak üzere, helikopter ile gelen CHP lideri Deniz Baykal, CHP’ li Çanakkale belediyesinde, bugün partisinin hesaplarına ilişkin yolsuzluk olduğu iddialarını yanıtladı.

HERKES YANLIŞ YAPAR

CHP lideri, gazetecilerin sorularına önce yanıt vermedi. Bu konuda partili arkadaşlarının açıklamaları bulunduğunu söyledi ancak daha sonra, “Herkes yanlış yapar. CHP’ de yanlış yapabilir” diyerek, şöyle konuştu;

YANLIŞA SAHİP ÇIKMAYIZ

“Her yerde yanlış yapan insan olabilir. CHP'de de olabilir. Bir başka yerde de olabilir. Ama , biz yanlışa sahip çıkmayız. Yanlışa karşı hukukun işlemesini, kuralların işlemesini öncelikle biz isteriz. Bu konuda üzerimize düşen sorumluğu sonuna kadar yaparız. Bu konudaki dikkatimiz bütün Türkiye tarafından biliniyor.” dedi.

Baykal , bu durum karşısında, siyaset-yargı ilişkisinde acaba bir yozlaşmanın yansıması olabilir mi, anlayışı kaygısı ile daha sakin durmaya çalıştıklarını belirterek, “Bu konunun kaygısı içinde daha sakin olmaya çalışıyoruz. Konunun netleşmesi halinde, hiç kuşku yok CHP olarak gerekeni yaparız.” dedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 718 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri