Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'de Bir Açık Unutma Skandalı Daha

05 Haziran 2008 / 12:10
Sıkıntılı bir süreç yaşayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)'nde bir açık unutma olayı da İzmir'de yaşandı.
Bu defa, telefonunu açık unutan, Sav'ın ekibinden kurultay delegesi Nuri Batuhan oldu. Batuhan'ı Ege Bölgesi'nde yayınlanan Yenigün gazetesinin haber müdürü ve politika yazarı Ümit Yaldız dinledi.

Olayı köşesine taşıyan Yaldız, kendisine telefon eden Batuhan'ın, konuşma bittikten sonra telefonu kapatmayı unuttuğunu açıkladı.

Tarım Kurultayı için Urfa'ya giden Nuri Batuhan'ın kendisine öğle saatlerine doğru telefon açtığını belirten Ümit Yaldız, olanları şöyle anlattı: "Sanıyorum dedesinin (Önder Sav) başına gelenlerin etkisinde kalan Batuhan, 'Yes' ile 'No' tuşlarını karıştırdığından CHP Konak İlçe Başkanı Sıtkı Kürüm, kurultay delegesi Murat Haluk Öncel, Urfalı birkaç partili ve Çiğlili bir partilinin bulunduğu masayı 20 dakika dinlememi sağladı. Sav ile Serindağ görüşmesindeki gibi gazeteci için iştah açıcı bilgiler ihtiva etmeyen konuşma ilgimi çekmese de inatla dayandım. Daha çok akşam Urfa sıra gecesi için hangi tarihî konakta yemek yenecek, Ensari Bulut'un başına gelenler, Ali Muzaffer Tunçağ'ın durumu gibi bilinen konuların etrafında dönüyordu konuşma. Kahkahalar atılıyor, Baykal'la görüşme planları yapılıyordu."

Dinlemesi bittikten sonra aynı masada oturan Öncel'e telefon eden Yaldız, Batuhan'ın telefonunu kapattırdı. Yaldız, "İsteseydim 44 dakika da dinleyebilirdim fakat içerik sarmamıştı. Ayrıca Batuhan'ın, dedesinin 44 dakikalık rekorunu kırmasını da istemiyordum. Telefonu açık unutma, CHP'liler arasında genetik bir özellik de gösteriyor" şeklinde konuştu. Telefonu masanın üzerinde açık unuttuğunu doğrulayan Nuri Batuhan ise, "Allah'a şükür, gizli saklı bir şey konuşmamışız" dedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 950 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri