Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'de işler fena karıştı

16.10.2010 17:43
Resepsiyon krizi CHP'yi sıkıntıya soktu.

Türkiye CHP'nin resepsiyon kararını, Grup Başkanvekili Muharrem İnce'nin açıklamasıyla öğrendi. Başörtüsünü gerekçe gösteren İnce, kamuoyunda yeni bir krizin de fitilini ateşledi.

CHP RESEPSİYONA KATILACAK MI?

Ne var ki kriz beklendiğinin aksine Köşk'e sıçramadı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun "konuşmak için henüz vakit var" açıklaması krizin yönünü CHP'nin içine çevirdi. Çünkü, farklı isimlerden farklı açıklamalar gelmesi CHP'deki iç çekişmeleri işaret ediyordu.CHP'DE NELER OLUYOR?

CHP'deki krizin perde arkası ise her geçen gün biraz daha netleşiyor.Ankarakulislerine göre, Kemal Kılıçdaroğlu'nu sıkıntıya sokan krizin baş aktörünün Genel Sekreter Önder Sav olduğu iddia ediliyor.

KILIÇDAROĞLU-SAV ÇEKİŞMESİ Mİ?

Kulislerdeki çarpıcı iddiaya göre Sav, geçtiğimiz Çarşamba günü Hakkı Suha Okay, Kemal Anadol ve Muharrem İnce'yle birlikte Kılıçdaroğlu'nun kapısını çaldı. Sav ve beraberindekiler "29 Ekim resepsiyonuna gitmeyelim" önerisinde bulundu.

KILIÇDAROĞLU'NDAN RED

Kılıçdaroğlu ise öneriye soğuk baktığını belirterek heyete "Bunları konuşmak için çok erken, 29 Ekim'e 15 gün var, kamuoyunu bu tartışmayla meşgul etmeyelim" karşılığını verdi. Sonra da konunun MYK toplantısında tartışılmasını istedi.

SAV'DAN GİZLİ TOPLANTI

Bu karara rağmen konu MYK'da ele alınmadı. Bunun üzerine harekete geçen Önder Sav'ın; Hakkı Suha Okay, Kemal Anadol ve Muharrem İnce ile özel bir toplantı yaptığı ve bu toplantıda grup başkanvekili İnce'ye; parti adına resepsiyona gitmeyeceklerini açıklaması talimatı verdiği iddia ediliyor.

KILIÇDAROĞLU DA TV'DEN Mİ ÖĞRENDİ ?

İnce'nin Meclis'te parti adına yaptığı açıklama kulislerde kriz çanları çaldırdı. Ancak iddiaya göre Kılıçdaroğlu da tüm Türkiye gibi kararı televizyon ekranlarından izledi. Parti içindeki krizi dışarı taşımak istemeyen Kılıçdaroğlu, "29 Ekim'e daha çok var" diyerek tartışmaları durdurmaya çalıştı.

SAV'IN AMACI NE?

Kulislere göre Önder Sav ve ekibinin milletvekili listelerinin ön seçimle belirlenmesi talebinden rahatsız olduğu ve bu sebeple böyle bir yola girdikleri ileri sürülüyor. Ön seçimlerde vekilliği kaybetme korkusu yaşayan isimlerin de Önder Sav'a destek verdiği iddia ediliyor. Parti içinde Kılıçdaroğlu'na destek verip genelbaşkan ne derse onu yapacaklarını açıklayan vekiller de var.

CHP BÖLÜNÜYOR MU?

Resepsiyon krizi CHP'deki iç çekişmeleri de kuvvetlendirmiş görünüyor. Ankara'da partinin Kılıçdaroğlu, Sav ve Baykal taraftarları olmak üzere 3 gruba bölündüğü iddia ediliyor

Bu haber toplam 1170 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri