Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'de istifalar durmuyor

13 Kasım 2008 / 17:12
Tüm yurttaki CHP örgütlerinde istifa kuyruğu oluştu.
Tüm yurttaki CHP örgütlerinde istifa kuyruğu oluştu. CHP Genel Sekreteri Önder Sav, yerel seçimlerle ilgili parti örgütüne yönelik genelge yayımladı.

CHP Genel Merkezinden yapılan yazılı açıklamada, CHP'nin, YSK'nın ilan edeceği seçim takvimini beklemeden yerel seçimlerle ilgili olarak harekete geçtiği ve örgüte bir genelge yayımladığı bildirildi.

Açıklamaya göre, Genel Sekreter Önder Sav imzasıyla yayımlanan genelgede, örgütlerde görev yapan partililerin adaylık durumları da dahil olmak üzere alınan kararlara yer verildi.

Genelgede, yerel seçimlerde aday adayı olmak isteyen il, ilçe, belde başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin görevlerinden 30 Kasım 2008 Pazar günü saat 17.00'ye kadar istifa etmeleri gerektiği belirtildi. Genelgede, milletvekilleriyle halen görev yapmakta olan belediye başkanları, il genel meclisi ve belediye meclisi üyeleri ile muhtarların ise adaylık için görevlerinden istifa etmek zorunda olmadıkları ifade edildi.

Adayların önseçim, aday yoklaması ve merkez yoklaması ile saptanabileceği kaydedilen genelgede, bu konuda Parti Meclisi'nin yetkili olduğu anımsatıldı.

İl, ilçe başkanlıkları, Merkez Yönetim Kurulu, Parti Meclisi, Yüksek Disiplin Kurulu üyelerine ve milletvekillerine gönderilen genelgede, aralık ayının ikinci yarısında yapılacak olağanüstü kurultay için tüzük ve program hazırlık komisyonlarına üye ismi bildirmemiş olan illerin en kısa süre içinde isim bildirmeleri de istendi.


Kaynak:
Bu haber toplam 1186 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri