Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'de:Mescit Açılımı da Tamam

27 Kasım 2008 / 08:16
"Bu konuda kimse mağdur olmayacaktır. Bir sıkıntı yok"
CHP, çarşaf açılımından sonru mecsit açılımına hazırlanıyor. CHP lideri Deniz Baykal partiye katılan türbanlı ve çarşaflı kadınların namaz kılmaları konusunda mağdur edilmeyeceğini söyledi. Murat Karayalçın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı süreci konusunda CHP lideri Baykal ile CHP Genel Merkezi'nde görüştü. Görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Baykal, sosyal demokrat hareketin güçlenmesi için her fırsatı değerlendirdiklerini söyledi. Baykal, 'CHP'ye türban ve çarşaflı kişiler üye yapıldı. Bu kişiler namaz kılan kişilerdir. Genel Merkez'de namaz kılmaları için bir düzenleme yapacak mısınız?" şeklindeki soruya, "Bu konuda kimse mağdur olmayacaktır. Herhangi bir sıkıntı yok" diye cevap verdi.
ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR

CHP lider Baykal, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, kendisine, "dik durması" tavsiyesi ile ilgili olarak da, "Böyle bir tavsiyenin arkasında ne yatıyor sorusunu hiçbir şekilde sormuyorum. Böyle bir tavsiyeyi memnuniyetle karşılıyorum. Böyle bir değerlendirme için, böyle bir anlayış için herkese içtenlikle teşekkür ederim. Bu konuya biz iyi niyetle bakıyoruz. Herkesin iyi niyetle baktığını varsayarak, olumlu bir şekilde değerlendirmeyi tercih ediyoruz. Bir kompleks konusu olarak görmüyorum. Her türlü telkine, tavsiyeye açığız. Hepsini memnuniyetle karşılarım. Obama'ya telkin yapan bir kişinin bize telkin yapmasında şaşılacak bir şey yok. Teşekkür ederiz. Eksik olmasın, sağolsun" diye konuştu.


Açılıma seçmen onayı

Political Researcher Strateji Geliştirme Merkezi tarafından yapılan anket, CHP'li seçmenin Baykal'ın açılımın desteklediğini ortaya koydu. Ankete katılanlara, "Baykal'ın tesettürlü bayanlara rozet takmasını nasıl karşılıyorsunuz?" sorusu sorulurken, CHP'ye oy vereceğini belirtenlerin yüzde 77.1'i olumlu karşıladığını söyledi. CHP'ye oy vereceklerini belirtenlerin yüzde 12.5'i durumu olumsuz olarak görürken, yüzde 10.4'ü kararsız olduğunu söyledi.


Bu haber toplam 984 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri