Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'den, CHP'ye suç duyurusu

23 Aralık 2008 / 15:29
CHP, büyük bir skandala imza atan CHP'li Çankaya Belediye Başkanı Eryılmaz hakkında suç duyurusunda bulundu.
CHP, CHP'li Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz hakkında suç duyurusunda bulundu.

Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan "Yamyam" kaydıyla başı derde giren Çankaya'nın CHP'li Başkanı Eryılmaz hakkında partisi de suç duyurusunda bulundu. Bilindiği gibi Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz’ın performansından memnun olmadığı bilinen parti yönetiminin, Çankaya’da ciddi bir kan değişikliğine gideceği iddia edilmişti. CHP kulislerinde Eryılmaz’ın tekrar aday gösterilmeyeceği bu konuda özellikle son kaset skandalının bardağı taşıran son olay olduğu belirtilmişti. Bugün CHP'nin kalesi sayılan Çankaya için verilen "sürpriz suç duyurusu" partisinin Muzaffer Eryılmaz'ı gözden çıkardığının bariz göstergesi oldu.

CHP Genel Saymanı ve Basın Sözcüsü Mustafa Özyürek, Çankaya Belediyesine ilişkin iddialarla ilgili raporun tamamlandığını, Merkez Yönetim Kurulunca, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasına, ayrıca ilgililer hakkında disiplin işlemlerinin başlatılmasına karar verildiğini bildirdi.

Özyürek, konuya ilişkin yazılı açıklamasında, iddiaları araştırmakla görevli komisyonun raporunu tamamladığını belirtti. Özyürek, şunları kaydetti:

''Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz'a ait olduğu iddia edilen bir kasetteki beyan ve isnatlar üzerine, konu, CHP Merkez Yönetim Kurulunda görüşülmüş ve bu konuyu araştırmak üzere üç kişilik komisyon kurulmuştu.

Komisyon, yaptığı çalışmalar sonucunda, Belediye Başkanı ve Belediye Meclis üyelerinin de ifadelerini alarak raporunu hazırlamıştır.

Bu raporda aydınlatılması gereken önemli iddialar ve usulsüzlükler olduğu saptandığından, Merkez Yönetim Kurulumuzca, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasına ve ayrıca ilgililer hakkında disiplin işlemlerinin başlatılmasına karar verilmiştir.''
Kaynak:
Bu haber toplam 850 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri