Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'den Birdal'a, 'Kaşınma'

05 Şubat 2009 / 16:18
CHP'li Kocaeli Belediye Başkanı Sefa Sirmen'in Kur'an kursu açılımı, Meclis İnsan Hakları Komisyonu'nda espri konusu oldu
CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, 'Kenan Evren size bu konuda çok iyi danışmanlık yapar' diyen DTP'li Akın Birdal'a, 'Kaşınma' karşılığını verdi.

Cezaevlerindeki işkence ve kötü muamele iddialarını araştırmak üzere kurulan alt komisyonun Diyarbakır'daki iki cezaevinde yaptığı incelemeleri değerlendirmek üzere toplanan TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, CHP'nin Kocaeli Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen'in Kur'an kursu açılımıyla ilgili ilginç diyaloglara sahne oldu.

Komisyon üyesi milletvekilleri, toplantı öncesinde Sefa Sirmen'in açıklamalarıyla ilgili karşılıklı atışmalarda bulundu. CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, 'Kenan Evren size bu konuda çok iyi danışmanlık yapar' diyen DTP'li Akın Birdal'a esprili bir şekilde 'Kaşınma' karşılığını verdi.

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Abdurrahman Kurt ise, insanların ihtiyaçlarını karşılayacak olan her türlü açılımın yanında olduklarını söyledi. Kurt, toplumun değerlerine saygı duyan herkese yaptıklarından dolayı teşekkür ettiklerini belirtti.

CHP'li Soysal, gazetecilerin konuyla ilgili sorusu üzerine Sirmen'in, 'her mahalleye bir Kur'an kursu' önerisini desteklediğini söyledi. Bazı cemaatler tarafından bu eğitimin bazı hurafelerle yapıldığını öne süren Soysal, bunların ortadan kaldırılması gerektiğini ifade etti.

Kaynak:
Bu haber toplam 1048 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri