Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'den İstanbul'a namazlı aday

18 Kasım 2008 / 13:04
CHP Topaş'ın karşısına sürpriz bir ismi hazırlıyor.
CHP'nin İstanbul adayı Koç Holding’in eski üst düzey yöneticilerinden Cengiz Solakoğlu mu?

Parti yönetimi diğer kesimlerin de desteğini alabilecek bir isim üzerinde duruyor. İşte Solakoğlu'nun bu ihtiyaca cevap verebilecek nitelikte olduğu iddia ediliyor.

Akşam'dan Nebahat Koç'un CHP kulislerine dayandırdığı habere göre Solakoğlu, sağ kesimlerden oy alabilecek bir isim. Üstelik dini yönü de ön plana çıkarılıyor. .

İşinin yanı sıra kendisini eğitime adayan Solakoğlu’nun, aday adaylığını medya dünyasından birkaç yazar, işadamı ve çok az sayıda siyasetçinin bildiği kulislerde dillendiriliyor.

5 vakit namazında

Solakoğlu, 38 yıllık Koç Holding maratonunda çeşitli üst düzey görevlerde yer aldı. Beko’nun genel müdürlüğü, dayanıklı tüketim grubu başkanlığı ile yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunduktan sonra 2002’de, isim ve soyadının baş harflerinden oluşan (CS) Danışmanlık Şirketi’ni kurdu. İş ve eğitim dünyasındaki başarılı çalışmalarıyla ismi bu kez siyasette gündeme gelen, Erzurumlu Solakoğlu, yakın çevresinde 5 vakit namaz kılması, hacca gitmesi, saygın kişiliği ve Türk sanat müziğine hayranlığı ile tanınıyor. Sağ kesimden de oy alması beklenen Solakoğlu, 65 yaşında.
Bu haber toplam 2348 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri