Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'den istifa edip AK Parti'ye geçtiler

24.08.2010 18:24
Referanduma sayılı günler kala muhalefet partilerinin 'hayır' ısrarına rağmen parti tabanlarından 'evet' için istifalar devam ediyor.

Konya'nın Cihanbeyli ilçesine bağlı Günyüzü Belediyesi'nin CHP'li iki meclis üyesi, referandumda 'evet' oyu kullanmak için istifa ettiklerini açıkladı. Üyeler, bundan sonra siyasete AK Parti'de devam edeceklerini duyurdu.

İstifa eden meclis üyesi Sadık Taşkıran, CHP'nin referandumda takındığı tavrın yanlış olduğunu ve demokrasi anlayışıyla bağdaşmadığını söyledi. Bu nedenle partiden istifa ettiğini anlatan Taşkıran, "CHP'ninreferandumpolitikası yüksek demokrasi anlayışına ters düşmektedir. Millete hesap verme sorumluluğunda olmayanların siyasetini izlemektedir. Bu yüzden ülkenin geleceği açışından bu siyaseti destekleyen biri olmak istemiyorum. Bu vebali taşımak istemiyorum. Referandumda 'evet' oyu kullanmak için istifa ediyorum." dedi.

Alaattin Bertan ise12 Eylülreferandumunun Türkiye'nin demokratikleşmesinde önemli bir dönüm noktası olduğunu ifade ederek, CHP'yi eleştirdi. Alaattin Bertan, CHP'nin izlediği politikaların yanlış olduğunu kaydettiği konuşmasında şunları söyledi:

"CHP, referandum konusunda yanlış bir politika izlemektedir. Daha ileri bir demokrasi için referandumda 'evet' oyu kullanacağım. Bu yüzden de CHP'de siyaset yapma imkânı kalmamıştır. Partimden istifa ediyorum." diye konuştu.

CHP'den istifa eden iki meclis üyesi, istifalarında AK Parti'nin hemTürkiyehem dünya siyasetinde izlediği doğru politikaları takdirle karşıladıklarını belirttiler.

Bu haber toplam 1088 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri